حجت الاسلام سید رضا سروری، رئیس بسیج طلاب خراسان رضوی در گفتگو با صبح توس؛ اظهار کرد: اهم رسالت ها و وظایف بسیج طلاب را امام خمینی(ره) در آذرماه سال 1367 صادر فرمودند، بنابراین بسیج طلاب و دانشجو رسالت هایی از جمله پاسداری از اصول تغییر ناپذیر نه شرقی و نه غربی، جلوگیری از نفوذ ایادی بیگانه در سنگر حوزه و دانشگاه، راه اندازی بسیج بزرگ سربازان اسلام و تعیین چارچوب ها برای سایر اقشار بسیج را بر عهده دارد.

 

وی با بیان اینکه لازم است در تمامی کشورهای اسلامی این نگاه و منویات امام خمینی(ره) محقق شود، گفت: در زمان صدور این پیام از جانب امام(ره) هنوز درگیر فضای جنگ سخت بودیم و امام با تشکیل این بسیج عملا شروع جنگ نرم را در همان سالها اعلام و برای آن دو نیروی اساسی طلاب و دانشجو را در این جبهه تعیین فرمودند.

 

حجت الاسلام سروری افزود: رهبرمعظم انقلاب با ادامه راه و تدابیر امام(ره) در قالب‌های دیگر از جمله جلوگیری از نفوذ در رده‌های تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی، این موارد را مطالبه دارند.

 

*برگزاری 1200 جلسه بصیرت افزایی در مساجد

 

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری تأکید دارند که فرمایشات امام بازخوانی شود تا این منویات بیش از این دچار تحریف نشود، خاطرنشان  کرد: یکی از انحرافات این است که انقلابی‌گری را مساوی احساسی‌گری و هیجانات کاذب قلمداد کنند تا به این جبهه ضربه بزنند، بنابراین بایستی با تعریف شدن عقلانیت و انقلابیگری در کنار هم و با گسترش تعقل و تفکر راهبردی و عمیق از این انحراف جلوگیری کرد.

 

رئیس بسیج طلاب خراسان رضوی ضمن تأکید برهماهنگی نگاه و فکر سرباز جنگ نرم با فرماندهی، گفت: اجرای برنامه‌ها بر اساس مسجد برای پیوند جوانان و اقشار مختلف با مساجد در دستور کار است و راهکارهای این امر در نشست ها و کارگاه های اندیشه‌ورزانه تبیین شده تا در مساجد الگویی عملیاتی شود.

 

وی از برگزاری1200 جلسه بصیرت افزایی سیاسی به همت بسیج طلاب برای تعمق و تربیت تحلیل‌گران سیاسی خبر داد و اعلام کرد: بسیج طلاب خراسان رضوی در مورد اصلاح سبک زندگی در برخی شهرستان ها ورود داشته و توانسته است جایگاه و رتبه طلاق در آن سال ها را در خراسان رضوی کاهش دهد.

 

حجت الاسلام سروری گفت: در حال حاضر بیش از 12هزار بسیجی طلبه در 120 پایگاه مقاومت سازماندهی شده و فعالیت هایی در زمینه اردوهای جهادی سازندگی و معنوی را در دستور کار قرار داده که در این راستا رزمایش‌های فرهنگی تبلیغی وارثان انبیا و قرارگاه سازندگی انصارالمؤمنین شکل گرفته است.

 

*اعزام گروه های جهادی به کشورهای آفریقایی

 

رئیس بسیج طلاب خراسان رضوی اظهار کرد: با مشارکت بسیج طلاب سال گذشته حدود 12 هزار نفر روز در حاشیه شهر مشهد فعالیت فرهنگی و تبلیغاتی با نگاه دینی و همچنین برنامه هایی از جمله اقتصاد مقاومتی و راه‌اندازی تولیدی در حاشیه شهر و برپایی کارگاه‌های آموزشی سواد مالی مبتنی بر بازاریابی شده است.

 

وی بیان کرد: 61 گروه جهادی 30 تا 300 نفره بسیج طلاب از استان خراسان رضوی سازماندهی شده است که البته دامنه فعالیت آنان از استان و کشور فراتر رفته و به عنوان مثال اعزام گروه‌های جهادی به کشور «سنگال» را نیز داشته‌ایم و در حال توسعه آن هستیم.

انتهای پیام/