یدالله جوانی در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس در خصوص پیام حمله موشکی سپاه به مواضع تروریست‌ها در دیرالزور سوریه، اظهار کرد: اهمیت شلیک چند موشک از سوی سپاه پاسداران به محل تجمع و مقر فرماندهی گروه تروریستی داعش در دیرالزور سوریه می‌تواند از طریق بازتابی که این اقدام در رسانه‌های جهان داشته، ملاحظه شود.

 

وی بابیان اینکه بعد از انتشار اولین اخبار از شلیک چند موشک سپاه این خبر به تیتر اول همه رسانه‌های جهان تبدیل شد، خاطرنشان کرد: این اقدام محل تفسیرها و تحلیل‌های فراوان قرار گرفت و همچنان بازتاب شلیک موشک‌های سپاه پاسداران ادامه دارد.

 

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه شلیک موشک‌های سپاه را یک نقطه عطف و دارای پیام‌های گوناگون دانست و تصریح کرد: ایران برای مقابله با دشمنان خود وارد مرحله و فضایی جدیدی شده است.

 

وی با تأکید بر اینکه سپاه پاسداران که اعلام کرده بود انتقام خون شهدای حادثه تروریستی تهران را می‌گیرد به وعده خود عمل کرد، گفت: سپاه نشان داد که هر آنچه را که می‌گوید به آن اعتقاد دارد و آن را عملی می‌کند.

 

جوانی همچنین عنوان کرد: شلیک این موشک‌ها به یک نقطه‌ای در دوردست نشان داد که سپاه پاسداران از توانایی بالا و عزم و اراده جدی برخوردار است و دشمن را در هر نقطه‌ای که بخواهد مورد هدف قرار می‌دهد.

 

وی در ادامه گفت: ترامپ بعد از ورود به کاخ سفید سعی کرد یک چهره متفاوت از اطراف خود به نمایش بگذارد و رجزخوانی‌هایی را هم شروع کرد و مقام معظم رهبری از رفتار ترامپ به‌عنوان یک تازه‌وارد و نپخته یادکردند و فرمودند که «ملت ایران سیلی خواهد زد».

 

این مقام مسئول بابیان اینکه شلیک موشک‌ها پیامی به حامیان گروهک‌های تروریستی بخصوص کسانی که طی ماه‌های اخیر با ادبیات خاصی صحبت می‌کردند بود، تأکید کرد: آنچه اتفاق افتاد یک سیلی اولیه‌ای بر چهره حامیان گروهک‌های تروریستی و پیامی برای دولت‌های مرتجع و شیطانی منطقه که در ماه‌های اخیر رجزخوانی می‌کردند، بود.

 

وی بیان کرد: شلیک چند فروند موشک سپاه به مقرر گروهک‌های تروریستی داعش در دیرالزور علاوه بر اینکه پیامی به خود این گروهک بود و به آن‌ها این پیام را منتقل کرد که در صورت تکرار این شرارت‌های خود، باید منتظر سیلی‌های محکم‌تر باشند؛ پیام‌های متعددی به دیگران نیز بود.

 

جوانی در پایان خاطرنشان کرد: این حمله موشکی سیلی‌ای بود که نواخته شد تا صدای آن را دیگران ازجمله آمریکایی‌ها، صهیونیست‌ها و آل سعود در منطقه بشنوند و از فکر شرارت علیه امنیت ملت ایران فاصله بگیرند.

انتهای پیام/