حجت الاسلام حسین علیپور در گفت و گو باصبح توس؛ با بیان اینکه متاسفانه برخی از مسئولین فرهنگی کشور وظایف مهم و خطیر خود را فراموش کرده اند، اظهارکرد: عدم انجام وظیفه به صورت صحیح سبب شد تا رهبر معظم انقلاب از عنوان آتش به اختیار برای جوانان استفاده کنند.

 

وی با اشاره به اینکه متاسفانه برخی سعی در به انحراف کشیدن این عنوان در جامعه  دارند، تاکید کرد: واژه آتش به اختیار هیچ گاه به معنی تخطی از قانون و انجام حرکات بدون قید نیست.

 

حجت الاسلام علیپور در ادامه به برخی نفوذهای فرهنگی، اقتصادی و سیاسی دشمن اشاره کرد و افزود: در زمانی که برخی مسئولین با سستی زمینه ایجاد نفوذ دشمن در کشور را فراهم می کنند، جوانان پرشور انقلابی وارد عمل شده و با توان خود راههای نفوذ را خواهند بست.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه سبزوار با بیان اینکه ایجاد احساس یأس و ناامیدی در کشور از جمله مشکلاتی است که در پی مدیریت بی هدف به وجود می آید، تصریح کرد: حضور جوانان در صحنه کارزار فرهنگی و عمل به وظیفه این احساس را در جامعه از بین خواهد برد.

 

حجت الاسلام علیپور در ادامه به برخی از جملات رهبر معظم انقلاب نظیر حرکت خودجوش مردم یا عمل به موقع و به اندازه اشاره کرد و افزود: این سخن نیز در راستای استفاده از توان مردم در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی است.

 

وی آتش به اختیار بودن را ویژگی انسان انقلابی دانست و ادامه داد: یک انسان انقلابی  با توجه به موقعیت مکانی و زمانی با اهتمام تمام تلاش خود را در راه حفظ ارزش های انقلابی به کار خواهد گرفت.

 

مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه سبزوار فرمان آتش به اختیار رهبری به نیروها نشان از اعتماد ایشان به نیروها در شناخت هدف و دشمن است، تاکید کرد: مقام معظم رهبری با اعتماد کامل به جوانان انقلابی این دستور را صاد کرده اند.

 

حجت الاسلام علیپور همچنین در پایان این فرمان را نوعی اتمام حجت با تمام افرادی که درزمینه های فرهنگی سیاسی و اقتصادی مشغول فعالیت دارند، دانست.

 

انتهای پیام/