لاله افتخاری، سخنگوی سابق فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار صبح توس، با انتقاد از عملکرد معاونت زنان در دولت روحانی، گفت: متأسفانه تا به امروز شاهد اقدام مؤثر و قابل عرضی از سوی معاونت امور زنان ریاست جمهوری دولت یازدهم در خصوص حل مشکلات حوزه زنان و خانواده نبوده‌ایم.

 

بی‌توجهی به توانمند سازی زنان در دولت یازدهم

 

وی با بیان اینکه تاکنون شاهد ارائه لایحه مناسب و کارگشایی از سوی معاونت امور زنان ریاست جمهوری نبوده‌ایم، اتصریح کرد: همچنین اقدام ارزشمند و قابل ذکری که باری از مشکلات حوزه زنان و خانواده برداشته باشد، در این دولت دیده نشده که بتوان به آن اشاره کرد.

 

افتخاری با اشاره به بی توجهی دولت یازدهم به برنامه پنجم، گفت: در حالی که در این برنامه پیش بینی های خوبی در جهت توانمندی زنان شده بود، معاونت امور زنان ریاست جمهوری اقدام مناسبی را در خصوص اجرای آن انجام نداد.

 

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حوزه زنان مطالبات بسیاری وجود دارد، بیان کرد: زمانی که ما در مجلس بودیم به قصد کمک به این معاونت  راهکارهای مختلفی را ارائه کردیم که متأسفانه معاونت امور زنان بی توجه از کنار آنها گذشت.

 

پرداختن مولاوردی به حواشی و ندیدن واقعیت‌ها

 

وی با با بیان اینکه معاونت امور زنان طی سه سالی که از دولت یازدهم گذشته بود، هیچ گزارشی از عملکرد خود به مجلس ارائه نداد، اظهار کرد: خانم مولاوردی و همکارانشان در معاونت امور زنان ریاست جمهوری طی این چهار سال به جای پرداختن به مشکلات اساسی زنان و انجام اقداماتی که می توانست برای این مشکلات گره گشایی کند، همواره با طرح مسائل حاشیه‌ای که در بیشتر موارد خواسته حداقلی بخشی از جامعه زنان بود، فقط وقت و سرمایه این بخش را هدر داد.

 

سخنگوی سابق فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه معاونت امور زنان در دولت یازدهم اقدام شایسته‌ ای برای حوزه زنان و خانواده انجام نداده‌اند، تصریح کرد: حضور زنان در ورزشگاه، بیمه زنان روسپی، عقیم سازی زنان خیابانی و مسائل دیگر علاوه بر اینکه دردی از جامعه زنان کم نمی‌کرد و خلاف شرع بود در برخی موارد مثل عقیم سازی زنان خیابانی خلاف انسانیت و پاک کردن صورت مسأله محسوب می‌شد.

 

افتخاری ادامه داد: این پیگری‌‌ها از سوی شخص خانم مولاوردی و همکارانشان در حالی انجام می‌شد که بسیاری از مشکلات عمده زنان چون افزایش مرخصی زایمان، مرخصی تحصیلی، کاهش ساعات کاری آنها، بیمه زنان سرپرست خانوار و غیره به عنوان بخشی از خواسته های اصلی جامعه زنان مورد بی‌توجهی و بی‌مهری قرار گرفت.

 

بی‌توجهی دولت به مسائل اصلی جامعه زنان، اهانت به آنها محسوب می‌شود

 

وی با اشاره به اطلاع کامل معاونت امور زنان از مشکلات اصلی حوزه زنان و خانواده، گفت: خانم مولاوردی بارها به مشکلات این حوزه چون اعتیاد زنان، آمار بالای زنان خیابانی و غیره اشاره کرده است؛ اما اینکه چرا با وجود آگاهی از این مشکلات همچنان اصرار به پرداختن به مسائل حاشیه ای دارد، خود جای بسی سوال دارد. البته پرداختن به این حواشی همواره موجب نارضایتی و اهانت به جامعه هدف نیز شده است.

 

سخنگوی سابق فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی بی توجهی معاونت امور زنان و خانواده به قوانین این حوزه را عمده ترین مشکل این معاونت عنوان داشت و گفت: در حالی عدم توجه به این قوانین (که اجرای درست آنها راه حل بسیاری از مشکلات حوزه زنان و خانواده است) اتفاق می‌افتد که این معاونت همه تمرکز خود برای اجرایی شدن قوانین و اسنادی گذاشته که هیچ سنخیتی با فرهنگ و شرع ما ندارد.

 

افتخاری با اشاره به ظاهر فریبنده این اسناد، گفت: هر چند به ظاهر این اسناد مدافع حقوق زنان است؛ اما در واقع با دنبال کردن تساوی جنسیتی، موجبات کاهش امتیازات زنان از جمله حذف بیمه و نفقه را فراهم خواهد کرد.

 

وی در پایان ضمن توصیه به معاونت امور زنان ریاست جمهوری در خصوص توجه به مسائل اصلی حوزه زنان و خانواده، تأکید کرد: معاونت امور زنان ریاست جمهوری بهتر است کمی از شعار زدگی دست بردارد و به پیگیری مسائل زنان بپردازد چرا که سیاست زدگی خانم مولاوردی فقط به ضرر زنان جامعه است و مشکلات آنها را  دو چندان می‌کند.

 

انتهای پیام/