به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدحسین حسین‌زاده بحرینی در مراسم شب قدر بیست و سوم که در نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار شد با بیان اینکه شب قدر به عنوان بهترین و ارزنده‌ترین شب سال است، اظهار کرد: فرشتگان الهی امشب نازل می شوند و این تصدیق قرآن است.

 

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه چنانچه قرار است فرشتگان در شبی نازل شوند قطعا باید در بهترین شب این اتفاق رخ دهد، ابراز کرد: خدای متعال در قرآن، از طرفی می‌فرماید «انا انزلناه فی لیله القدر» و از طرفی می‌خوانیم ما (خداوند) قرآن را در ماه رمضان نازل کردیم، چنانچه این واقعیات را در کنار هم قرار دهیم به این نتیجه می‌رسیم که قرآن در شب قدر نازل شده است پس شب قدر در ماه رمضان است.

 

حجت الاسلام بحرینی با اشاره به روایات تصریح کرد: در روایات، شب بیست و سوم رمضان را «لیله الجهنی» یعنی شبی که جهنی از پیامبر آدرس آن را گرفت، نامیدند. روایت جهنی نیز ما را یک قدم به شب قدر نزدیک‌تر می‌کند و این روایات به ما می‌فهماند که احتمال اینکه امشب شب قدر باشد بیشتر است.

 

وی در ادامه با تاکید بر انجام بهترین اعمال در شب قدر، افزود: بهترین اعمال در شب قدر دعا، نماز و احیا این شب تا صبح است.

 

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی تصمیم‌گیری را مهمترین عمل در شب قدر عنوان و بیان کرد: شب قدر شب تصمیم گیری است.

 

حجت الاسلام بحرینی تصریح کرد: برترین کاری که در شب قدر می‌شود انجام داد مذاکره العلم است یعنی انجام بحث و گفتگوی همراه با تعقل و تحول.

 

وی با بیان اینکه شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان، شب دعا و معنویت است و شب‌زنده‌داری در این شب ثواب بالایی دارد، اضافه کرد: امشب شب مذاکره العلم است که مراد از آن بحث علمی است تا زمینه‌ساز تحول در انسان باشد.

 

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در این شب بزرگ باید کارها را به خداوند واگذار کرد، گفت: خداوند کسانی را که دوست دارد به آن‌ها گرفتاری بیشتری می‌دهد و برای اولیای الهی اگر بلا هم بیاید باز هم راضی هستند و خدا را شاکرند.

 

حجت الاسلام و المسلمین بحرینی، اظهار کرد: در شب‌های قدر باید تلاش کرد که به توبه واقعی دست یافت.

 

وی افزود: خداوند متعال در قرآن کریم به بندگان گناهکار خود وعده داده در صورت توبه و بازگشت آن‌ها را بخشیده و آبرویشان را حفظ خواهد کرد؛ بنابراین در این شب‌ها باید اعمال و رفتار خود را مورد بررسی قرار داده و با تصمیم گیری همراه با تعقل از آن توبه کرد.

انتهای پیام/