به گزارش صبح توس؛  حجت الاسلام ناصر رفیعی شب گذشته در سومین مراسم شب قدر در حرم مطهر رضوی در جمع صدها زائر و مجاور رضوی گفت: بنا به فرموده امام صادق (ع) خداوند سه چیز را از بشر مخفی کرده است که زمان دقیق شب‌های قدر نیز از آن جمله است.

 

وی در خصوص علت مخفی بودن این شب اضافه کرد: مخفی بودن شب قدر از سوی پروردگار حکمتی دارد تا بندگان بیشتر به راز و نیاز و دعا بپردازند تا اثر استغفار و دعا در این شب‌ها بیشتر باشد.

 

این سخنران مذهبی ابراز کرد: دومین امری که خداوند آن را مخفی کرده است حد رضایت خود در عمل خیر است تا بندگان اعمال خیر بیشتری انجام دهند.

 

حجت الاسلام رفیعی پنهان ماندن ولی خداوند را یکی دیگر از مسائلی دانست که خداوند آن را در بین مردم مخفی کرده است و تصریح کرد: علت این مخفی ماندن این است تا مردم به زعم اینکه هر یک از بندگان مومن می‌تواند ولی خدا باشد، به یکدیگر احترام بیشتری بگذارند.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص ندامت و پشیمانی، بیان کرد: انسان باید اول پشیمان شود، بعد توبه کند و در مرحله آخر عزم کند که دیگر گناه نکند.

 

این سخنران مذهبی با بیان این موضوع که در قرآن هفت بار از ندامت استفاده شده است، خاطرنشان کرد: ندامت و پشیمانی مفید است که اثرگذار باشد.

 

حجت الاسلام رفیعی عدم پرداخت خمس و عدم ادای نماز و روزه و ننوشتن وصیت را از اموری برشمرد که پشیمانی را به همراه دارند.

 

این استاد حوزه و دانشگاه در پایان به مسئله مهم ازدواج و کاهش آن در چند سال اخیر اشاره کرد و گفت: متاسفانه در چند سال اخیر شاهد کاهش امر مقدس ازدواج بودیم که عدم مدیریت خانواده و نبود اطلاعات دقیق قبل از ازدواج دلیل آن است.

 

لازم به ذکر است؛ همزمان با شب 23 ماه رمضان بزر‌گترین محفل قرآنی جهان اسلام ساعت 21 در ﺣﺮم علی بن موسی الرضا(ع) برگزار و سوره‌های دخان، روم، عنکبوت و قدر توسط قاریان ملی و بین‌ المللی همچون مهدی رجبی، رضا گلشاهی و حامد علیزاده تلاوت شد.

انتهای پیام/