به گزارش صبح توس؛ ۸۴ نماینده مجلس شورای اسلامی طرح سؤال از رئیس‌جمهور به‌دلیل نقایص نظارت بانک مرکزی بر مؤسسات اعتباری را امضا کردند که شرایط قانونی برای سؤال از آقای روحانی فراهم شده و هیئت رئیسه بایستی به این موضوع رسیدگی کند.

 

دلیل این پرسش، «نقص در نظارت بانک مرکزی» و «مشکلات چند سال اخیر مردم در برخی مؤسسات اعتباری مانند آرمان و کاسپین و ثامن الحجج» عنوان شده است

.

در همین زمینه سید مصطفی ذوالقدر، عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با این پایگاه خبری، ضمن اظهار تعجب از ارائه مشکلات بوجود آمده از طرف مؤسساتی که از بانک مرکزی مجوز داشته اند، بر پاسخگویی بانک مرکزی به سپردگذاران تأکید کرد.

 

وی افزود: مردم وقتی تابلویی در سر در یک مؤسسه نصب می‌شود اعتماد می‌کنند، بنابراین برای جلوگیری از گسترش بی‌اعتمادی ها، باید مقابل اینگونه اقدامات ایستادگی کنیم.

 

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس اظهار کرد: صد درصد نظارت و دقت بیشتر برای ارائه مجوز به اینگونه مؤسسات در جلوگیری از تکرار اینچنین موارد مؤثر خواهد بود لذا بر این مؤسسات در حین فعالیت نیز باید شامل نظارت بشوند.

 

وی باتوجه به گستردگی اعتراضات ناشی از اینگونه مؤسسات از احتمال تصویب طرحی مبنی بر ایجاد محدودیت‌هایی برای اینگونه مؤسسات مالی و اعتباری در مجلس خبر داد تا در تأسیس آنها نظارت و محدودیت بیشتری شود و اگر احیانا اینگونه مؤسسات با مشکل برخورد کردند، بانک مرکزی به سرعت پاسخگوی مردم باشد.

 

ذوالقدر با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی نیز مذاکرات با دستگاه‌های متولی را صورت داده است، گفت: مجوز بانک مرکزی یعنی اعتماد مردم به بانک ها، بنابراین باید سریعا این اعتماد به مردم بازگردانده شود.

 

وی ضمن ابراز نگرانی از گستردگی این اشکلات در مشهد و شیوع آن در سایر نقاط کشور و اینکه فعلا خبر خوش برای مردم در این زمینه نداریم، خاطرنشان کرد: تلاش داریم این مسئله را حل کنیم  و از رویش قارچ گونه این مؤسسات مالی اعتباری جلوگیری کنیم.

انتهای پیام/