مهدی افتخارزاده، رئیس شبکه دامپزشکی جوین در گفت و گو صبح توس؛ با اشاره به برگزاری جلسه توجیهی پرستاران بیمارستان قمربنی هاشم نقاب با حضور کارشناس مسول شبکه بهداشت ودامپزشکی، اظهار کرد: دراین جلسه توصیحات لازم درخصوص بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو وعلایم آن درانسان و طریقه نمونه برداری ودرمان ارائه شد.

 

وی افزود: هچنین به روند این بیماری در دام و چگونگی پیشگیری از بروز آن توسط  کارشناس مسئول دامپزشکی پرداخته شد.

 

افتخارزاده با بیان اینکه دامپزشکی تمام تلاش خود را برای ایجاد ایمنی از مزرعه تا سفره را انجام می دهد، تصریح کرد: برهمین اساس، دامپزشکی، همه واکسیناسیون ها، تستها، مراقبت ها ونظارت ها را در دستور کار دارد تا گوشت قرمز بهداشتی وسالم دست مصرف کننده، برسد.

 

رئیس شبکه دامپزشکی جوین در ادامه با اشاره به اینکه همه دام های ذبحی در دو کشتارگاه نقاب وحکم آباد، روند پیش سرد را طی می کنند، یادآورشد: با دستور دادستانی شهرستان، عرضه گوشت قرمز بدون مهر دامپزشکی درقصابی ها تخلف وقابل پیگرد است.

 

وی بیان داشت: همچنین طبق این دستور دادستانی، همه دام های اطراف شهر نقاب در کشتارگاه ذبح می شوند.

 

افتخارزاده افزود: از اول ماه مبارک رمضان، بالغ بر 100 کیلوگرم گوشت قرمز وآلایش مرغ غیرقابل مصرف در شهرستان کشف و از زنجیره انسانی حذف شده است.

 

رئیس شبکه دامپزشکی جوین در پایان از عموم مردم درخواست کرد گوشت قرمز را فقط با مهر دامپزشکی وگوشت مرغ وآلایشات را فقط دربسته بندی معتبر ودرشرایط نگهداری بهداشتی خریداری کنند وتخلفات مشاهده شده را برای پیگیری به شماره تماس ۴۵۲۲۲۱۳۰اطلاع دهند.

 

انتهای پیام/