به گزارش صبح توس؛ بر اساس احادیث هر مومنی که مومنی را در ماه رمضان اطعام کند برای او اجر آزاد کردن سی بنده می‌باشد و برای او نزد خدا یک حاجت مستجاب قرار داده می‌شود، بنابراین از اقدامات خداپسندانه این روزهای ماه مبارک رمضان اطعام روزه داران و پهن کردن سفره‌های افطاری در میان خانواده‌ها است.

 

اما با تجملاتی شدن خانواده ها این امر به عنوان یکی از شئونات شایسته دینی تبدیل به ریخت و پاش‌ها و چشم و هم چشمی‌های دنیوی پست شده است که موجب شده از اهداف اصلی آن فاصله گرفته شود.

 

یکی از اولویت های بحث کمک‌رسانی در این ماه میزبانی و یا مشارکت در پهن شدن سفره ای معنوی برای نیازمندان، فقرا و ایتام جامعه است که می‌تواند با یک افطاری ساده، کم هزینه و با تأثیرگذاری معنوی بالا باشد که می تواند بنیانگذار فرهنگی این ضیافت حسنه در شهرهای کوچک و بزرگ نیز باشد.

متأسفانه علاوه بر کم کاری ارگان‌های حمایتی رسمی در حمایت از قشر آسیب پذیر و محروم جامعه، برخی با بدنام کردن این اقدامات خداپسندانه قصد کم رنگ شدن این امر را اذهان اجتماع و در عوض مظلوم نشان دادن نجومی بگیران را دارند که نمونه‌های آن را در این سال‌ها در تیتر روزنامه ها، بوجود آمدن پدیده گورخوابی و آسیب‌های اجتماعی حاشیه شهرها ناشی از فقر را شاهد بودیم.

 

در همین رابطه سید حسین موسوی نژاد طرقبه، مدیر عامل خیریه علی‌بن‌ابیطالب(ع)در گفتگو با این پایگاه خبری اظهار کرد: امسال در سیزدهمین سال از فعالیت این خیریه، همانند ایام گذشته، تعدادی از خیرین به مجموعه کمک کردند تا بتوانیم از طریق فطریه تأمین اعتبار انجام کنیم.

 

*توزیع غذای گرم به عنوان افطاری در طرقبه

 

وی با اشاره به تهیه و توزیع مواد غذایی خام شامل برنج، گوشت و حبوبات به ارزش بیش از 40 میلیون تومان طی دو مرحله و توزیع بیش از 500 پرس غذای گرم به عنوان افطاری در ماه رمضان، گفت: حدود 1000 نفر تحت پوشش خیریه علی بن ابی طالب(ع) طرقبه قرار دارند که حدود 500 نفر از آنها در لیست توزیع مواد غذایی هستند و هر شش ماهه پرونده‌های این افراد بازبینی و بروز رسانی می‌شود و مابقی افراد خدماتی همچون خدمات فرهنگی، آموزشی، درمانی و کاریابی دریافت می کنند.

مدیر عامل این مؤسسه خیریه طرقبه یکی از اهداف اصلی این مجموعه را ایجاد اشتغال و فعالیت‌های فرهنگی معرفی کرد و افزود: با اعلام آمادگی برخی خیرین برای توزیع مواد غذایی در ماه مبارک رمضان و با استفاده از معتمدین محلی، توزیع بسته های حمایتی بین محرومان بخش طرقبه انجام شده، همچنین نذورات افطاری تحویلی به خیریه نیز پس از پخت و آماده‌سازی بین منازل مددجویان توزیع می شود.

 

موسوی نژاد تصریح کرد: علاوه بر توزیع کلی اقلام، در مدت میان ماه رمضان نسبت به آمادگی خیرین و نذورات، این اقدام در مراحل بعدی ادامه پیدا می کند به طوریکه در ماه مبارک رمضان امسال چهار مرحله ارائه غذای گرم و به طور کلی توزیع 500 پرس غذا در بین مددجویان طرقبه و روستاهای مجاور انجام می شود.

 

*ایجاد اشتغال و فعالیت فرهنگی از وظایف اصلی خیریه است

 

وی با بیان اینکه اکثر افراد محروم و نیازمند یا توسط معتمدین معرفی شده‌ و تحت پوشش خیریه هستند، گفت: از مردم درخواست داریم چنانچه افراد نیازمندی در نزدیکی محل سکونت خود می شناسند به صورت محرمانه برای تشکیل پرونده معرفی کنند و گفتنی است خیریه علی‌بن‌ابی طالب(ع) طرقبه از افرادی که برای تحت پوشش قرار دادن یتیمان آمادگی و توانایی دارند استقبال می‌کند.

 

مدیرعامل این مؤسسه خیریه ضمن اعلام توزیع غذای گرم در لیالی قدر در پایان به وضعیت بد اقتصادی بخشی از نیازمندان جامعه و ضرورت وارد شدن مردم در عرصه کمک‌رسانی به نیازمندان اشاره و خاطرنشان کرد: با انجام وظایف دینی در پرداخت خمس، زکات و سهم امام، محرومی باقی نخواهد ماند.

انتهای پیام/