به گزارش صبح توس؛ از روز ۲۹ اردیبهشت تا کنون بیش از ۲۵ روز می‌گذرد و هنوز مسئله انتخابات شورای شهر در حاله‌ای از ابهام است و در همین ایام که نیاز به همگرایی هرچه بیشتر بین مسئولان هست متأسفانه این روند به گونه‌ای پیش رفته که فضا به شدت غبار آلود است و هر دو طرف دعوا آن یکی را متهم می‌کنند.

روزی کاندیداهای معترض فرمانداری را و روز دیگر فرمانداری در پاسخ معترضین را به باد اتهام می‌گیرند ولی از این بین نکته‌ای روشن است که تمامی دستگاه‌های مجری و نظارتی در خصوص رفع شک، شبهه و اتهام مسئول هستند و باید جدای از تمامی مواضع سیاسی به این مهم رسیدگی کنند تا همه مردم حلاوت و شیرینی آن را درک کنند.

تشکر از تمامی زحماتی که هیئت اجرایی استان در این دروه از انتخابات کشیده‌اند کار آسانی نیست چراکه به حق زحمات فراوانی را متحمل شده‌اند ولی انتظار از مسئولانی که آن‌ها را مجری انتخابات می‌دانیم خیلی بیشتر از این قبیل بیانیه‌ها است.

در ابتدای امر مردم به دنبال روشن شدن نتایج انتخابات هستند و این نامه‌نگاری‌های سیاسی گره‌ای از این کلافه سر در گم باز نمی‌کند و بیشتر بر این تنور بی‌اعتمادی مردم نسبت به مسئولان می‌دمد.

مورادی از بیانیه جدید فرمانداری شهرستان مشهد در بندهای زیر اشاره شده که در اولین قدم متأسفانه به جای زدودن گِل از آب، دو هدف را در نظر گرفته است اول اینکه انتخابات با صحت کامل و صددرصدی انجام شده است و در دومین سطح نیز تأکید بر این مهم داشته که اگر مشکلی پیش آمده ما به وظیفه دست عمل کردیم و آن جایی که باید پاسخگو باشد هیئت نظارت شهرستان است که آن هم زیر بار نرفته و همه چیز را به گردن هیئت نظارت استان انداخته است.

این رفتار شائبه‌ای را برای مردم ایجاد می‌کند که در اجرای انتخابات هرکس ساز خود را می‌زند در صورتی که مسئولیت برگزاری انتخابات با تمامی برگزارکنندگان آن است و هیئت نظارت و اجرایی هر دو با هم باید در ازای روند و نتیجه انتخابات به مردم پاسخگو باشند و با این کارها فقط به این نتیجه می‌رسیم که فرمانداری قصد دارد توپ را به زمین هیئت نظارت بیاندازد.

انتهای پیام/