به گزارش صبح توس؛ یکی از راه‌های تضعیف کشورها، پاره پاره‌کردن آنهاست. تقسیم خاک یک سرزمین به دو یا چند قسمت، ابهت، قدرت و ثروت آن کشور را به شدت کاهش لکن وابستگی‌اش را به ابرقدرت‌ها در همه‌ی زمینه‌ها افزایش می‌دهد.


ورود قدوم نحس و نجس رژیم صهیونیستی به هر مسئله‌ای در منطقه، بوی خون را به مشام می‌رساند. نقشه‌ی شوم تقسیم خاک از توطئه‌های رژیم صهیونیستی و آمریکا برای تضعیف کشورهای مسلمان به شمار می‌آید. این سیاست در آغاز با حمایت از خودمختاری به بخشی از آن سرزمین و سپس با ایجاد، تحریک و تقویت گروه‌های جدایی‌طلب به استقلال کامل، عملیاتی می‌شود.

 

زمینه‌های این فرآیند پیچیده و زمان‌بر همواره توسط رژیم صهیونیستی و آمریکا با بحران‌سازی و جنگ‌های داخلی فراهم می‌گردد.

 

برای نمونه؛ کشمکش‌ها در جنوب سودان با تجهیز و تسلیح گروه‌های معارض آغاز، با ایجاد ناآرامی‌ها و کشتارها ادامه و به تقسیم این کشور به سودان شمالی و جنوبی ظاهراً پایان یافت. در این تقسیم‌بندی بخش اعظمی از مناطق نفت‌خیز این کشور به سودان جنوبی تعلق گرفت که روابط بسیار خوب و دوستانه‌ای با رژیم صهیونیستی دارد.

 

برای پایان بخشیدن به جنگ داخلی، سودانِ مستقل دو پاره شد تا قسمت نفت‌خیز آن، دوست و هم‌پیمان رژیم صهیونیستی شود و قسمت فقیر و بی‌نفت آن مجبور باشد با تبعیت کورکورانه و بی‌چون و چرا از سیاست‌های آل‌سعود برای جلب کمک‌های باعوض و بلاعوض، دست‌گدایی‌اش را دراز نگه‌دارد.


در سال‌های نه چندان دور، آمریکا با ایجاد فرقه‌ا‌ی به ظاهر مسلمان؛ اما منحرف و خونریز به نام داعش در عراق و گسیل آن به سوی سرزمین شام، جنگ داخلی در سوریه را سامان داد و آن را به داخل خاک عراق تسری بخشید سپس تقسیم عراق و سوریه را تنها نسخه‌ی شفابخش مردمان این مناطق برای خلاصی از بحران جنگ داخلی معرفی کرد!.


اکنون پس از گذشت چند سال مقاومت، داعش در عراق و سوریه با تحمل شکست‌های پی‌درپی به عقب رانده‌شده و سناریوی تجزیه عراق و سوریه توسط داعش با شکست مواجه گردیده؛ اما بخش دیگری از توطئه‌ شیطان بزرگ در شرف وقوع است.


اعلام همه‌پرسی در اقلیم کردستان برای جدایی کامل از خاک عراق، قسمت دیگری از پازل توطئه‌ شوم آمریکا و رژیم صهیونیستی برای منطقه می‌باشد. ایجاد کشور «کردستان» در نهایت برای تضعیف و اضمحلال عراق، سوریه، ایران و حتی ترکیه طرح‌ریزی شده که مسعود بارزانی در اقلیم کردستان با پشتیبانی مالی و حمایت سیاسی عربستان و امارات آن را کلید زده‌است.


تسلیح اکراد سوری توسط آمریکا برای بظاهر جنگ با داعش، اختصاص بودجه به گروه‌های معارض و مسلح کرد که در کشورهای پیرامون اقلیم کردستان عراق زندگی می‌کنند و حمایت عربستان، امارات و رژیم صهیونیستی از تشکیل کشور «کردستان»، جملگی نشان از ظهور و بروز یک تراژدی خونبار دیگر در منطقه دارد.

 

کافیست بدانیم که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۱۴ از تشکیل کشور «کردستان» حمایت کرده‌بود تا بوی خون، ابعاد شوم و نحوست این سناریو برای مردم منطقه آشکار شود.

محمدرضا فتحی نجفی

انتهای پیام/