هاجر چنارانی، عضو گروه امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس؛ با اشاره به این نکته که نگاه سپاه به امنیت بر فضای وسیعی فراتر از دامنه مرزهای جغرافیایی است، گفت: در یک نقطه و خط نمی‌توان امنیت ایجاد کرد، سیاست دشمنان ما کاملاً بر اساس محاصره امنیتی جمهوری اسلامی ایران است و به دنبال شکل‌گیری گروه‌های تروریستی تکفیری و ورود آن‌ها به داخل کشور هستند.

 

وی ادامه داد: ما ایستادیم و زمینه برای تروریست‌ها تنگ شد، شش سال جنگیدیم، صدها پیکر را تشییع کردیم تا ذره‌ای از خاک به دست بیگانگان نیفتد.

 

نماینده نیشابور و فیروزه بابیان اینکه فضا برای داعش تنگ‌شده است، بیان کرد: بغداد و عتبات عالیات در حال سقوط بود؛ اما امروز فضا برای داعش تنگ شد و دیگر برای دولت اسلامی شام و عراق وجود ندارد، چنانچه این‌ها را در بیرون مهار نمی‌کردیم مقیاس انتقال ناامنی به داخل در حده چند ترقه نبود.

 

وی افزود: آنچه در سوریه و عراق اتفاق افتاد نسخه‌ای بود که دشمنان برای نابودی امنیت ما پیچیده بودند، ما ساختارهای امنیت قدرتمندی در بیرون و داخل کشور داریم که بازدارنده‌ای قوی برای ما است.

 

چنارانی گفت: سطح قاعده امنیت ملی باید گسترش یابد، هویت ایرانی متعلق به ملت است و همه باهم برای امنیت باید تلاش کنیم، امروز سپاه پاسداران سد محکمی در برابر دشمنان است و چنانچه این سد محکم نبود بی‌شک اوضاع امنیت داخلی بسیار پیچیده می‌شد.

 

وی با اشاره به قدرت نظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: به قدری قدرت داریم که می‌توانیم استخوان تمام ابرقدرت‌ها را در هم بشکنیم و به هیچ‌کس اجازه ایجاد ناامنی در داخل خاک مقدس جمهوری اسلامی را نخواهیم داد.

 

چنارانی گفت: آزادی و شکست عملیات تروریستی در تهران در مقیاس کلی عملیات افتخارآمیزی بود، در ساختمان مجلس مینیاتوری باید عمل می‌کردیم و مثل سایر کشورها نیستیم که برای کشتن تروریست‌ها مردم عادی را هم به قتل برسانیم و این کار را برای نیروهای ما سخت کرد تا یک عملیات تمیز را بدون زخمی شدن حتی یک فرد انجام دهیم.

انتهای پیام/