به گزارش صبح توس؛ به نقل از استانداری خراسان رضوی سیدجواد حسینی عصر روز گذشته در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه قوچان یکی از شهرهای بزرگ خراسان رضوی محسوب می‌شود، اظهار کرد: به‌طور طبیعی قوچان در فرایند تقسیمات کشوری در بحث الحاقات و ارتقاءها موردنظر قرار می‌گیرد.

 

وی با یادآوری این مطلب که طی سال‌های اخیر طرح ایجاد دو بخش و سه شهر به مجموعه این شهرستان در تقسیمات کشوری وزارت کشور مورد تأیید قرارگرفته است، گفت: این طرح در هیأت دولت نیز مطرح‌شده اما به دلیل اینکه در سال‌های اخیر موضوع تقسیمات کشوری تا حدودی متوقف بود پیگیری نشده است.

 

معاون استاندار خراسان رضوی با تأکید بر اینکه باید پیگیری این موضوع صورت بگیرد، تصریح کرد: قوچان همانند شهرهای سبزوار، نیشابور و تربت‌حیدریه قابلیت ارتقاء به فرمانداری ویژه را دارد و همچنین استعداد داشتن دانشگاه علوم پزشکی نیزدر آن هست که باید برای محقق شدن این امور همت‌های خود را معطوف کنیم.

 

بازشماری تعدادی از صندوق‌های رأی شوراهای اسلامی در مشهد طی روزهای آینده صورت می‌گیرد

 

حسینی با یادآوری این مطلب که قانون انتخابات مشخص بوده و مراحل اجرا، نظارت، شکایات و رسیدگی به آن‌ها مشخص است، تأکید کرد: هم‌اکنون در تمام استان خراسان رضوی مراحل تأیید انتخابات شوراها به انجام رسیده جزء چند شهر که یکی از آن‌ها مشهد مقدس است.

 

وی با اشاره به اینکه انتخابات در مشهد در مرحله هیأت اجرایی تأییدشده و در هیأت نظارت شکایاتی واصل شده بود، خاطرنشان کرد: طی توافق با هیأت اجرایی 30 صندوق مورد بازشماری قرار گرفت که مشکلی در آن‌ها وجود نداشت و در حال حاضر در مرحله هیأت نظارت استان است.

 

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان رضوی با اشاره به تقاضای هیأت نظارت استان مبنی بر بازشماری چند درصد از صندوق‌های رأی گفت: این بازشماری طی دو روز آینده صورت می‌گیرد تا پس‌ازآن نتایج بر مبنای قانون اعلام شود.

 

حسینی تصریح کرد: در طول سال به دلیل وضعیت خاص خراسان رضوی به‌ویژه مشهد مقدس در ایام‌الله همچون لیالی قدر که مرکز تجمع مردم برای مراسمی مذهبی است برای هرکدام از این روزها دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی به همراه نیروی انتظامی طرح‌های ویژه‌ای را طراحی می‌کنند.

 

وی با یادآوری اینکه گاهی در شورای تأمین این طرح‌ها به تصویب می‌رسد، تأکید کرد: به دلیل این طرح‌های ویژه در طول ایام مختلف که با حضور انبوه جمعیت روبرو می‌شویم نظم و امنیت برای میلیون‌ها نفر برقرار خواهد بود و ازاین‌پس نیز این‌گونه است.

 

معاون استاندار خراسان رضوی بابیان این موضوع که امنیت در 834 کیلومتر از مرزهای مشترک این استان توسط مرزبانان، بسیج، سپاه، ارتش و ساکنان مرزی برقرار است، ابراز داشت: برای زمان‌های خاص طرح‌های ویژه طراحی می‌شود و همه نیروها از آمادگی کاملی برخوردار هستند تا از طریق شورای تأمین و کمیته‌های مربوطه امنیت مردم در برگزاری مراسمی آرام در شب‌های قدر را شاهد باشیم.

انتهای پیام/