یکی از شهروندان تربت حیدریه در گفت‌وگو با خبرنگارصبح توس؛ اظهار کرد: بخش مهمی از شبکه آبرسانی فرسوده شهر تربت حیدریه در طول سال و بخصوص فصل زمستان دچار ترکیدگی شده و علاوه بر اینکه باعث هدر رفت آب و آبگرفتگی معابرشده، افت فشار را نیز به دنبال دارد.

 

علی غلامیان گفت: هر روز در چندین نقطه از شهر شبکه آبرسانی دچار ترکیدگی شده و آسفالت پر هزینه کوچه و معابر را تخریب می کنند؛ اما در نهایت اصلاح محل آسیب دیده غیر استاندارد انجام می شود.

 

وی افزود: در بسیاری از مواقع پیمانکاران شرکت آب و فاضلاب پس از اطلاع از ترکیدگی لوله های آب،  اقدام به آسفالت شکافی کرده و محل آسیب دیده را با تیوب و وسایلی از این دست و به نحو غیر اصولی ترمیم می کنند که با کوچکترین ضربه و یا فشار ماشین آلات، دوباره به وضع سابق بر می گردد.

 

محسن عباسی دیگر شهروند تربت حیدریه گفت: در بسیاری از اوقات نیروهایی که وظیفه اصلاح و یا ترمیم شبکه آبرسانی را به عهده دارند بین چهار تا پنج ساعت طول می کشد که به محل اعزام شوند و وقتی که علت تاخیر را جویا می شویم می گویند در محلی دیگر مشغول کار بودیم و یا اینکه تجهیزات به اندازه کافی نداریم.

 

وی بیان داشت: با توجه به اینکه مردم در طول یکسال گذشته مبالغی را از محل تبصره سه  جهت اصلاح شبکه آبرسانی پرداخت می کنند حداقل انتظار بر این است تا قبل از اصلاح ساختاری شبکه آبرسانی فرسوده، محل های آسیب دیده جزئی را بصورت اصولی و استاندارد ترمیم کنند تا علاوه بر جلوگیری از هدر رفت آب از آسفالت شکافی مجدد که هزینه بالائی دارد پرهیز شود.

 

تنها نیمی از مبالغ دریافتی تبصره سه در امر نوسازی هزینه شده است

 

رئیس شورای اسلامی شهر تربت حیدریه در این خصوص اظهار کرد: برابر آخرین گزارش شرکت آبفای شهری تاکنون مبلغ 30 میلیارد ریال از 48 هزار مشترک واز محل تبصره سه دریافت شده و تنها نیمی از این مبلغ در نوسازی و اصلاح شبکه آبرسانی هزینه شده و این برای ما قابل قبول نیست.

 

نادر سلیمانی گفت: این موضوع در اولین جلسه رسمی شورای شهر مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت و نتیجه نهایی آن به اطلاع مردم می رسد.

 

وی خاطر نشان کرد: چنانچه هر یک از مشترکین کمتر از پنج متر مکعب آب مصرف کنند باید ماهانه 35 هزار ریال بابت تبصره سه پرداخت کنند و برای بیش از پنج متر مکعب در ماه مبلغ 50 هزار ریال مصوب شده است.

 

به گفته مسئولان  حدود 30 درصد شبکه آبرسانی شهر تربت حیدریه فرسوده است.

انتهای پیام/