به گزارش خبرنگار صبح توس؛ حجت الاسلام علی اکبر موحدی پور، امام جمعه جغتای ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این شهر که در مسجد جامع برگزا شد ضمن تبریک و تسلیت به خانواده های شهدای حمله تروریستی تهران، اظهار کرد: اینکه عده ای خود فروخته ناجوانمردانه وارد یک محیط عمومی در ساختمان مجلس بشوند و مردم بی پناه و بی گناه را به رگبار ببندند، و بعد از محاصره و گرفتار شدن خودشان را منفجر کنند، پیروزی نظامی محسوب نمی شود، بلکه عین شکست و خفت است.

 

امام جمعه جغتای افزود: تروریست های مهاجم به مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام خمینی(ره) با به راه انداختن ترقه بازی و سر و صدایی کوچک به دنبال انجام کار تبلیغاتی برای حامیان خودشان بودند تا شاید بتوانند ادعا کنند که امنیت ایران را به چالش کشیده ایم؛ اما علی رغم این ترقه بازی ها ما همچنان در میان طوفان ناامنی های منطقه خاورمیانه امن ترین کشور هستیم.

 

خطیب نماز جمعه جغتای با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیرشان با دانشجویان، تصریح کرد: این حادثه کور تروریستی چهره کریه آمریکا، اسرائیل و سعودی ها را بیش از پیش برای مردم رو کرد.

 

ایرانی ها داعش را در دهه ۶۰ تجربه کرده اند

 

وی اظهار کرد: جنایات داعش برای مردم ایران تازگی ندارد و این مردم، آدمکشی و سر بریدن های این چنینی را در دهه ۶۰ در سر بریدن پاسداران توسط کمونیست های حزب کومله، زنده به گور کردن انسان های بی دفاع و پوست کندن نوجوانان بسیجی در اطراف تهران را تجربه کرده است.

 

حجت الاسلام موحدی پور افزود: داعشی که در حال کشیدن نفس های آخر خود در منطقه است و پایگاههای آن یکی پس از دیگری در عراق سقوط میکند، کوچکتر از آن است که بتواند جلو حرکت رو به جلو نظام جمهوری اسلامی را بگیرد و امنیت آن را به خطر بیندازد.

 

باید قدردان نیروهای امنیتی باشیم

 

حجت الاسلام موحدی پور در ادامه خاطرنشان کرد: باید قدردان نیروهای امنیتی و یگان حفاظت و صابرین سپاه پاسداران باشیم که با جان فشانی خود مانع از ورود تروریست ها به صحن مجلس شدند و با حضور به موقع و مدیریت صحنه، تروریست ها را ناکام گذاشته و همه آنها را به هلاکت رساندند.

 

وی در پایان با اشاره به تنش های پیش آمده بین کشورهای حاشیه خلیج فارس و قطر گفت: ببینید با یک کشور کوچکی مثل قطر که به قدرت و نفوذ ایران در منطقه اعتراف کرده است چه می کنند؟ و چه اندازه با رفتارهای ناشیانه خود سعی در ایجاد فشار به حکومت این کشور دارند؟ امیدواریم مسئولان کشورمان در این موقعیت به یاری مردم قطر بروند و مواد غذایی لازم را از راه هوا و دریا به آنها برسانند.

انتهای پیام/