به گزارش خبرنگار صبح توس؛ در حالی که چندی پیش علی اکبر آزادوار، بخشدار بخش هلالی شهرستان جغتای قول داده بود که مشکل قطعی آب شرب برخی روستاهای این بخش بزودی مرتفع می شود؛ اما گزارش های مردمی و اظهارات عضو شورای اسلامی روستای خسروشیر حاکی از ادامه قطعی آب در این روستا است.

 

امام قلی خسروشیری، عضوی شورای اسلامی این روستا صبح امروز در گفت و گو باخبرنگار صبح توس با گلایه از بدقولی مسولان شهرستان، اظهار کرد: چهار سال است که قطعی آب روستای ۵۰۰ نفری خسروشیر همزمان با آغاز فصل گرما شروع می شود و زندگی مردم را با بحران روبرو می کند.

 

خسروشیری افزود: همزمانی قطع آب شرب روستا با آغاز ماه مبارک رمضان باعث دو چندان شدن مشکلات مردم شده و زندگی عادی مردم را بیش از سال های گذشته تحت شعاع قرار داده است.

 

وی گفت: پی گیری های لازم در این زمینه توسط اعضای شوارای اسلامی روستا و دهیار صورت گرفته است و به هر نهادی که فکرش را بکنید سر زده و وضع موجود را برایشان تشریح کرده ایم؛ اما به جز پاس کاری و وعده، جوابی دریافت نکرده ایم.

 

عضو شورای روستای خسروشیر در تشریح وضعیت موجود خاطرنشان کرد: در طول ۲۴ ساعت شبانه روز، اهالی روستا فقط می توانند در ساعات نیمه شب منتظر جاری شدن آب شرب در شبکه توزیع آب روستا باشند و بقیه مدت شبانه روز خبری از آب در روستا نیست و از این رو مردم مجبور به تهیه آب مورد نیاز خود از چاههای عمیق کشاورزی هستند.

 

خسروشیری کم کاری مسولان را عامل اصلی کمبود آب شرب روستا دانسته و تشریح کرد: پروژه آبرسانی خیبر برای تامین آب شرب روستاهای، خسروشیر، گوری، فشانجرد، ریواده، عبدل آباد و سامقان اجرا شده است؛ اما با توجه به افزایش جمعیت، به ظرفیت آن افزوده نشده و در نتیجه روستای خسروشیر که در انتهای شبکه توزیع آب پروژه خیبر قرار دارد در روزهای داغ تابستان با چالش بی آبی روبرو می شود.

 

وی خاطرنشان کرد: مقدمات برای حفر چاه جدید و تامین کمبود آب شرب روستاهای بخش هلالی مهیا شده است؛ اما نمیدانم چرا مسولان امر با وجود اینکه از اوضاع نامناسب مردم روستا اطلاع دارند، امروز و فردا می کنند؟.

 

شایان ذکر است: سال گذشته نیز عواملی همچون فرسودگی شبکه توزیع آب شرب و همچنین عدم تناسب ظرفیت شبکه با میزان نیاز جمعیت روستاهای بخش هلالی شهرستان جغتای باعث قطع آب شرب و ایجاد نارضایتی هایی در بین مردم شده بود.

انتهای پیام/