به گزارش خبرنگار صبح توس؛ حجت الاسلام علی اکبر موحدی پور، امام جمعه جغتای که عصر روز گذشته در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در مسجد جامع این شهر سخنرانی می کرد، گفت: تاریخ شاهد وقوع انقلاب های فراوانی در نقاط مختلف جهان بوده است، از انقلاب فرانسه و الجزایر گرفته تا انقلاب روسیه و اخیرا هم انقلاب مصر؛ اما آیا تمام آنها به نتایج مطلوب خود رسیدند؟ آیا امروز اثری از آنها باقی مانده است؟.

 

حجت الاسلام موحدی پور افزود: انقلاب اسلامی ایرانی برعکس بسیاری از انقلاب های دیگر، از اصول خود فاصله نگرفت و روز به روز بر اقتدار آن در برابر قدرت های زورگو افزوده شد و بی اعتنایی به کوری خوانی های تو خالی آنها از همان روزهای اول عمر انقلاب باعث شد تا آمریکایی‌ها در اتفاق مک فارلین آن همه خواری را به جان خود بخرند تا شاید بتوانند با مقامات کشورمان دیدار کنند و تا مدتها بعد برای بر ملا نشدن رازهای خفت بار آن باج های سنگینی به کشورمان دادند.

 

وی در ادامه به دلایل  ماندگاری انقلاب اسلامی اشاره و تشریح کرد: اندیشه و هنر امام راحل (ره) دائما بر حفظ نظام تاکید می‌کرد و آن را از اوجب واجبات می دانست و با اعتقادی که نسبت به نظام و آرمان‌های آن داشت، حتی تخلف از قوانین نظام جمهوری اسلامی را حرام شرعی می دانست.

 

امام جمعه جغتای دفاع تمام قد از جایگاه ولایت فقیه تا لحظه آخر عمر توسط امام راحل را از دیگر دلایل ماندگار انقلاب اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: امام خمینی ولایت فقیه را هدیه خداوند به میهن اسلامی می دانست و از مردم می خواستند برای جلوگیری از آسیب به مملکت، پشتیبان ولایت فقیه باشند.

 

در صورت نیاز، برد موشک‌هایمان تا واشنگتن نیز خواهد رسید

 

حجت الاسلام موحدی پور حمایت از آرمان فلسطین، استکبار ستیزی و اتحاد همه سلایق داخلی در اندیشه امام خمینی(ره) را از دیگر رموز ماندگاری انقلاب اسلامی دانسته و اظهار داشت: اندیشه امام راحل نقشه های رژیم صهیونیستی را برای تحقق آرمان توهمی «نیل تا فرات» با شکست مواجه کرد و امروز اتحاد داخلی و ارتقاء توان نظامی و تولید موشک هایی با برد و دقت کافی برای نابودی رژیم غاصب اسرائیل و حفظ اقتدار در برابر مستکبران لازم است.

 

وی افزود: برد موشک های ما الان بر اساس فاصله کشورمان تا حیفا و تلاویو طراحی و تولید شده اند و در صورت نیاز دانشمندان کشورمان موشک هایی تولید خواهند کرد که تا واشنگتن هم برسند.

 

محرومیت زدایی جزو اندیشه اصلی امام خمینی بود

 

محرومیت زدایی و توجه به طبقات ضعیف جامعه در اندیشه امام خمینی نیز از دیگر عوامل ماندگار انقلاب اسلامی بود که امام جمعه جغتای به آن اشاره و تصریح کرد: امام راحل(ره) همواره به حمایت از قشر محروم و ضعیف تاکید داشت و بر همین روال رهبر معظم انقلاب نیز در سخنان خودشان از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری خواستند تا در صورت پیروزی در انتخابات به طبقات محروم کشور توجه بیشتری داشته باشند.

حجت الاسلام موحدی پور تمایز اسلام ناب محمدی از اسلام تحجر و اسلام آمریکایی توسط امام خمینی(ره) را از دیگر رازهای بقای انقلاب اسلامی عنوان و اظهار کرد: هنر امام(ره) روشن کردن مرز بین اسلام طالبانی، داعشی، تحجر گرایی، سازش کارانه و آمریکایی با اسلام ناب محمدی برای آحاد جامعه بود، مولفه ای که به عنوان یکی از اصول مانایی اصلی انقلاب اسلامی از آن یاد می شود.

 

پیش از سخنان امام جمعه، محمد رضا دستورانی، رئیس آموزش و پرورش جغتای نیز در سخنانی ضمن تسلیت سالروز رحلت امام خمینی(ره)، مطالبی را در رابطه با اندیشه و سیره امام راحل برای حاضرین در این مراسم عنوان کرد.

انتهای پیام/