به گزارش خبرنگار صبح توس؛  در فاصله زمانی اعلام نتایج انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری تا شب گذشته و تایید شورای نگهبان بر نتیجه حاصل از آن رویدادهایی رخ داد که تحلیل آنها خالی از لطف نیست.

 

از همان لحظات اولیه ای که کسب اکثریت آرا توسط حسن روحانی مسجل شد، با توجه به انتشار اسناد مربوط به تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی، افکار عمومی منتظر واکنش طرف به اصطلاح بازنده انتخابات یعنی سید ابراهیم رئیسی بود چرا که پیشینه آنچه که در سال ۸۸ رخ داده بود بر حساسیت کیفیت واکنش سید ابراهیم رئیسی نیز افزوده بود.

 

از طرفی، جناح به اصطلاح پیروز انتخابات اخیر که به نوعی وام دار اغتشاشات بی اساس سال ۸۸ نیز بود شنیده شدن ادعای تقلب در انتخابات  از طرف ستاد رئیسی را به نفع خود می دید تا شاید کمی از سنگینی گناه خود بکاهد.

 

اظهارات سعید حجاریان یکی از شخصیت های شاخص تفکر اصلاح طلبی مبنی بر انجام تخلفات گسترده به منظور وادار کردن طرف بازنده به ادعای تقلب در انتخابات می تواند سندی بر این ادعا باشد که طرف پیروز انتخابات به بوق کرنای تقلب از طرف ستاد رئیسی رغبت فراوان داشته است.

 

شرایط حاکم نیز به دلیل جمع آوری اسناد معتبر و گزارش تخلفات گسترده در جریان رای گیری با سال ۸۸ که در ازای ادعای تقلب سندی به مراجع قانونی ارائه نشد، کاملا متفاوت بود.

 

اما برخلاف میل دشمن و برخی بدخواهان داخلی سید ابراهیم رئیسی و طیف انقلابی کشور علی رغم داشتن اسناد معتبر دال بر تخلفات گسترده، با تکیه بر تصمیم شورای نگهبان و فصل الخطاب دانستن رای آن، هرگز به خود اجازه تکلم واژه تقلب را نداده و این امر گناه فتنه گران سال ۸۸ را بیش از پیش سنگین تر کرد.

 

لفظ نا صحیح تقلب در سال ۸۸ همان گونه که توسط برخی سردمداران فتنه بیان شد فقط در راستای اسم رمزی برای شورش و براندازی توهمی نظام بر سر زبان ها افتاده بود و در انتخابات اخیر علی رغم تمام دست و پا زدنهای رسانه های معاند و برخی جریان های همسوی داخلی هرگز از طرف ستاد سید ابراهیم رئیسی و هواداران آن شنیده نشد.

 

و در پایان باید گفت: که اظهار نظر شورای نگهبان و مهر تایید آن بر صحت انتخابات و واکنش سید ابراهیم رئیسی می تواند به عنوان دانشگاه اخلاق برای آنهایی باشد که سال ۸۸ بدون داشتن مدارک و اسناد به خیابان ها ریختند و نظام را تا لبه پرتگاه پیش بردند.

اسماعیل زمندی

انتهای پیام/