آیت الله حسن عالمی در گفتگو با صبح توس اظهار کرد: امام خمینی (ره) یک حقیقت کامل برای جهان اسلام است؛ ایشان یک عبد صالح و خدا ترس بود وتوانست با اراده خود مردم یک ملت را از سلطه ظلم و ستم نجات دهد.

 

وی تصریح کرد: امروز نهضت امام در بسیاری از کشورهای جهان بخصوص در بین کشورهای مسلمان ادامه دارد و آرمان‌ها و اندیشه‌های ایشان در برخی از دانشگاههای معتبر جهان اسلام تدریس می‌شود.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به انتشار فرهنگ امام دربین نسل جوان امروز، گفت: امروز در جامعه باید فرهنگ و فکر امام به ویژه در میان نسل جوان بیشتر مطرح شود.

 

 آیت الله عالمی در ادامه گفت: وصیت نامه امام منشوری است که باید مسئولین و مدیران دولتی به آن اهتمام و توجه بیشتر داشته باشند.

 

 وی با اشاره به رهبری آیت الله خامنه‌ای پس از ارتحال امام، گفت: تکمیل نعمت امام در جامعه اسلامی پس از ارتحال ایشان با رهبری آیت الله خامنه‌ای تکمیل شد، مقام معظم رهبری با زعامت و رهبری خویش توانستند جهان امروز اسلام را به خوبی با دیدگاه‌ها و اندیشه‌های امام راحل (ره) مدیریت کنند.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در 28 سال گذشته هدایت‌های امام گونه در ایران و جامعه اسلامی داشته‌اند و یکی از ویژگی برجسته آیت الله خامنه‌ای شجاعت، بصیرت و روشنفکری ایشان در جامعه اسلامی است.

 

انتهی پیام/