به گزارش صبح توس؛ به نقل از آستان نیوز، آیت‌الله محسن کازرونی در سلسله جلسات تبلیغی مذهبی حرم مطهر رضوی که در چهارمین روز از ماه مبارک رمضان در رواق بزرگ امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد، گفت: توحید و یکتاپرستی یکی از اصول دین اسلام است و کسی که به این اصل اعتقاد دارد برای خدا شریکی قائل نمی‌شود.
وی با انتقاد از کسانی که در هنگام اذان به زیارت می‌پردازند و از خواندن نماز غافل می‌شوند، عنوان کرد: انسان موحد و یکتاپرست هیچ چیزی را بزرگتر و مهمتر از خدا نمی‌داند حتی زیارت قبر امام معصوم(ع).
خطیب حرم مطهر رضوی افزود: فلسفه زیارت این است که باعث تقرب انسان به خداوند رحمان شود و اگر کسی به خاطر زیارت از خواندن نماز اول وقت غافل شود در واقع معنا و مفهوم زیارت را به درستی درک نکرده است.
وی ادامه داد: انسان یکتاپرست همه چیزها حتی اگر بسیار با عظمت باشند، مانند وجود نورانی ائمه اطهار(ع) را در کنار خدا قرار نمی‌دهد و از آنجا که برای خدا چنین شان و منزلتی قائل است عبادت او و اطاعت از دستورات او را  بهترین عمل می‌داند و به خواندن نماز اول وقت حتی در هنگام زیارت مقید است.
آیت‌الله کازرونی خطاب به زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی که در صفوف به هم پیوسته آماده اقامه نماز جماعت ظهر  بودند گفت: این که شما در حین زیارت به انجام این فریضه نیز توجه دارید و خود را برای ادای نماز اول وقت آماده کرده‌اید به این معنا است که به درستی با معنا و مفهوم زیارت آشنا هستید.
وی تصریح کرد: زیارت امام رضا(ع) و دیگر ائمه طاهرین(ع) فضیلت بسیار بزرگی است ولی مهتر از آن اقامه نماز در اول وقت است چرا که این فرمان پروردگار عالم  است.
سخنران حرم مطهر رضوی نماز را ستون و خیمگاه دیانت و دینداری دانست و اظهار کرد: کسی که اهل نماز خواندن باشد رضایت و خوشنودی خدا و امام رضا(ع) را جلب می‌کند و سعادتمند خواهد شد چرا که تقرب به خدا با نماز میسر می‌شود.  
وی بیان کرد: همه ما به جلوه‌های دنیوی از قبیل مال، اولاد همسر و ... علاقه داریم و خداوند هم انسان را به گونه‌ای آفریده است که این جلوه‌ها را دوست داشته باشد ولی باید برای این علاقه و محبت خود حد و مرز قائل شود تا از  این نعمات الهی برای رسیدن به مقام قرب الهی استفاده کند.
عضو خبرگان رهبری تصریح کرد: پول و ثروت تا زمانی که در زندگی هدف باشد مایه رنج انسان می‌شود ولی وقتی از آن به عنوان وسیله‌ای برای تقرب به خدا استفاده کنیم زندگی‌مان سرشار ا آرامش خواهد شد به عنوان کسی که از مال خود برای  کمک به ایتام و محرومان استفاده  می‌کند وجودش همیشه غرق در آرامش است.

انتهای پیام/