کبری خزعلی، نماينده شوراي عالي انقلاب فرهنگی در شوراي زنان در گفتگوی تفصیلی با صبح توس؛ به بیان اشکالات وارده بر سند 2030 پرداخت و اظهارکرد: هدف عالی انقلاب اسلامی این است که خود را برای رسیدن به عالی‌ترین سطح علمی، اقتصادی و معرفتی که در دوران ظهور مهیا می‌شود، آماده کند؛ اما استکبار جهانی با اجرای سند 2030 می‌خواهد مسلمانان را خوار و زبون کند و از اهداف عالیه اسلام دور سازد.

 

خزعلی افزود: از زمانی که اسلام رشد پیداکرد، سلطه گران نیز برنامه‌های خود را برای جلوگیری از پیشرفت و نفوذ اسلام در میان جوامع مختلف آغاز کردند و این دشمنی‌ها تاکنون ادامه دارد، همچنان که در زمان رژیم پهلوی با اجرای اصلاحات ارضی و انقلاب سفید کشاورزی و صنعت ما را نابود کردند و روستاییان مجبور به حاشیه‌نشینی در شهرهای بزرگ شدند تا جایی که تا چند سال پیش پنیر خود را وارد می‌کردیم و پزشکان افغان و پاکستانی به طبابت در ایران مشغول بودند؛ اما به برکت انقلاب اسلامی امروز شاهد ساخت انواع موشک‌ها و پیشرفت قابل توجه در صنعت هسته‌ای و تولید و صادرات در سایر بخش‌های اقتصادی و صنعتی هستیم.

 

عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي تهران خاطرنشان کرد: با پیروزی انقلاب، تحریم‌ها شروع شد و تا کنون ادامه دارد؛ اما جواب امام راحل و رهبر معظم انقلاب ایستادگی و توکل به خدا بود و البته حضور و پشتیبانی مردم  دشمن را ناکام کرد.

 

وی با انتقاد از برخی افراد که سرهنگ و سردار بودن را مورد تحقیر قرار می‌دهند و خشونت‌طلبی معرفی می‌کنند، تصریح کرد: امیرالمومنین(ع) فاتح خیبر و سردار بزرگ اسلام بود، امام حسین(ع) در مقابل یزیدیان زمان شمشیر کشید و افتخار می‌کنیم که شاگرد مکتب ابوالفضل العباس باشیم.

 

خزعلی با بیان اینکه کوتاه آمدن در مقابل خواست دشمن نتیجه‌ای جز زبونی و خفت ندارد، اظهار کرد: قذافی هم با آمریکا تعامل و صنعت هسته‌ای کشورش را تعطیل کرد؛ اما پایان کارش خفت و ذلت بود.

 

وی یادآورشد: با توجه به اینکه در سال‌های اخیر با جهاد علمی دانشمندان جوان و متعهد کشور در برخی رشته‌ها جزو 10 کشور برتر دنیا قرارگرفتیم و از طرفی بیداری اسلامی در قلب اروپا و آمریکا رشد یافته به همین دلیل استکبار جهانی با این سند به دنبال اسلام‌زدایی از ایران است تا دیگر نامی از اسلام و ایران اسلامی در اذهان جهانیان باقی نماند.

 

خزعلی خاطرنشان کرد: محدود کردن جمعیت کشورو تغییر نگرش و باروهای دینی و اعتقادی جوانان دو برنامه اساسی دشمن در جنگ نرم است و این سند یکی از چندین سندی است که در این راستا طراحی شده است.

 

مسئولان به ابهامات موجود در سند 2030 را پاسخ دهند

 

نماينده شوراي عالي انقلاب فرهنگی در شوراي زنان افزود: رفع فقر، ارائه خدمات بهداشتی و رشد سطح علمی، برابری جنسیتی و رفع خشونت از زنان از جمله مسائلی است که در سند 2030 با ظاهری بسیار خوب و زیبا به آن پرداخته شده؛ اما با کدام قانون می‌خواهند اجراکنند قانون اسلام یا غرب؟، ضمن اینکه در این سند عبارات و کلمات دوپهلو مثل هنجارهای اجتماعی و ارزش‌های اخلاقی و فرهنگی و باورهای دینی، زیاد است و باید پرسید منظور از دین در این سند دین اسلام است یا یهود و وهابیت و نیز به عبارت قوانین ملی به جای قوانین اسلامی استناد شده است که مسئولان امر باید به این ابهامات پاسخ دهند.

 

وی به نکته مهمی در خصوص قوانین مطرح شده در سند 2030 اشاره و اظهار کرد: همانطور که در قانون اساسی قید شده که تمام قوانین منطبق برقانون اسلام باید باشد در این سند هم قید شده تمام قوانین طبق موازین برابری جنسیتی و رفع تبعیض از زنان است، بنابراین در دل این 17 بند مسائل و نکات زیادی نهفته است؛ به طور مثال در این سند آمده است که حقوق خانوار رعایت شود که عبارت «خانوار» در غرب شامل زن و زن، مرد و مرد، مرد و زن؛ اما در فرهنگ ایرانی -اسلامی تنها زن و مرد خانواده شمرده می‌شوند و باید گفت طبق تعریف آن‌ها از خانوار، هم‌جنس گرایی قانونی می‌شود.

 

عضو شورای زنان ادامه داد: این سند در طول سه ماه بدون اطلاع شورای عالی انقلاب فرهنگی، مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان در شهریور سال گذشته که تنها سه، چهار نفر از آن با خبر بودند و زیر نظر نماینده یونسکو و مجری طرح که در حقیقت سازمانی جاسوسی و زیر نظر سیا تاسیس شده است، در 368صفحه به نام سند ملی توسط دولت به تصویب رسید و در آذر95 رونمایی شد.

 

خزعلی اظهارکرد: وزیر آموزش و پرورش ادعا دارد که برای پذیرش مفاد این سند حق شرط گذاشته‌ایم و بنابراین تعهدآور نیست و هر قسمت از سند که مخالف شرع باشد را نمی‌پذیریم؛ حال سوال اینجاست چنانچه تعهدآور نیست، چرا حق شرط گذاشته‌اید؟ و از طرفی در ابتدای سند آمده است مدیرکل یونسکو ناظر و مجری این سند در کشورها است و پذیرش حق شرط از سوی یونسکو به طور موقت است.

 

وی تصریح کرد: متاسفانه رئیس جمهوری در اظهاراتی در خصوص سند 2030 گفت به رهبر انقلاب اطلاعات غلط داده‌اند؛ اما سوال اینجاست به اعتراف تمامی دوستان و دشمنان نظام، رهبر انقلاب فردی حکیم و فرزانه است حال چطور می‌شود ایشان بدون اشراف به مسئله در این باره موضع‌گیری و مخالفت کنند، ضمن اینکه مرجع عالیقدر آیت الله مکارم شیرازی و دیگر دلسوزان انقلاب نسبت به خطرات این سند روشنگری کردند، البته با تدبیر رهبری دولت نمی‌تواند این طرح را اجرا کند

 

وی یادآورشد: برخی در داخل ادعا دارند از سند تحول بنیادین هم در این سند گنجانده شده که در توضیح این مطلب باید گفت: در سند تحول بنیادین آمده است:« آرمان ما تربیت افرادی خدامدار، انقلابی، معتقد و منتظر ظهور، ایثارگر ومجاهد، مبتکر، مهربان، دلسوز، مهرورز، تیزهوش و غیره است»؛ اما در سند 2030، مفاهیم واصول ارزشی و دینی را کنار گذاشته‌اند و تنها اصطلاحاتی مثل مهرورز و تیزهوش و فعال را گنجانده‌اند که در واقع تحریف و خیانت بزرگی مرتکب شده‌اند.

 

خزعلی افزود: خوشبختانه با تدوین و تصویب سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، نقشه جامع علمی کشور و چندین سند جامع دیگر که تاکنون در کشور تصویب شده است و حتی برخی کشورها از جمله ژاپن بخش‌هایی از آن را اجرایی کرده‌اند، معتقد هستیم نیازی به پذیرش این سند که از سوی اجانب و استکبار جهانی برای نفوذ و استحاله انقلاب اسلامی طراحی شده، نداریم چرا که ملتی با فرهنگی غنی‌تر و برتر نسبت به غرب هستیم.

 

تربیت جنسی باید همراه با حیا و عفت باشد

 

وی گفت: به اعتقاد بنده باید به جای ترویج مسائل جنسی که در این سند نسبت به آن تاکید شده، باید تربیت جنسی همراه با حیا و عفت که مدنظر دین مبین اسلام است، در سطح جامعه انجام شود؛ اما اینها می‌خواهند بی‌حیایی و بی‌غیرتی را در جامعه رواج دهند و ما با این امر به شدت مخالف هستیم.

 

وی تصریح کرد: در این سند که البته با حکم حکومتی رهبر انقلاب قانونی نیست بیان شده که اکثر معلمان مشکلات روحی روانی دارند درحالی که همین معلمان دانشمندان هسته‌ای را تربیت کردند و برای خروج از این وضعیت شبکه تربیت معلم جهان اسلام تاسیس می‌کنند به این شکل که از خارج مستشار می‌آورند تا معلمان شما و سپس معلمان جهان اسلام را با مولفه‌های مورد نظر یونسکو تربیت کنند؛ سپس بچه‌های تیزهوش و همچنین علم و فناوری شما را به کشورهای عرب منطقه می‌فرستیم، ضمن اینکه محتوای کتاب‌ها با تایید سازمان جاسوسی یونسکو انجام می‌شود و باید پرسید یونسکو به چه شرطی تایید می‌کند وآیا تا به حال معلمان ما نتوانسته‌اند افراد جامعه را تربیت کنند؟.

 

هدف سند 2030 تبدیل ایران به عقب افتاده‌ترین کشور جهان است

 

خزعلی خاطرنشان کرد: این در حالی است که طبق سند تحول بنیادین قرار است به بالاترین سطح علمی جهان و منطقه برسیم و با سبک مدیریتی اسلام نیروهای کشورهای دیگر جهان را مدیریت کنیم؛ اما در این سند هدف این است که ایران به عقب افتاده‌ترین کشور منطقه تبدیل شود و کشورهای اروپایی، چین و کره دانشمندان ما را در سایر کشورهای منطقه مدیریت و هدایت کنند و تنها به فکر رشد علمی غرب و نابودی علم و فرهنگ مشرق زمین هستند می‌خواهند بلایی که سر سرخپوست‌ها در آوردند سر ما بیاورند.

 

وی اضافه کرد: در دوران جنگ تحمیلی صادرات گندم داشتیم حال در این سند به بهانه پایان دادن به فقر و ایجاد کشارزوی پایدار، محصولات تراریخته و دستکاری شده را وارد کشور می‌کنند که در حقیقت به معنای نابودی کشاورزی و عقب نگه داشتن کشور در زمینه اقتصاد و کشارزوی که یکی از مولفه‌های مهم استقلال کشور به شمار می‌رود، می‌باشد.

 

نماينده شوراي عالي انقلاب فرهنگی در شوراي زنان در پایان گفت: یکی از بندهای این سند تضمین زندگی همراه با رفاه برای تمام سنین است و آموزش تنظیم خانواده در این راستا انجام می‌شود و عقیم‌سازی، آموزش سقط، آموزش اجباری مسائل جنسی به کودکان حتی بدون اجازه والدین از مواردی است که در آن اشاره شده است.

انتهای پیام/