به گزارش صبح توس؛  در سبد خانوار، نان یکی از اصلی‌ترین کالاها است و به عنوان مهمترین غذایی مصرفی مردم محسوب می‌شود و این فرآورده همواره بیشترین سهم را در هرم غذایی و بخش جدایی ناپذیر سفره‌ها و نقش عمده‌ای در سفره خانواده‌ها داشته و دارد؛ اما متاسفانه کیفیت نان تولید شده در شهرستان جوین، مطلوب نیست و بخش زیادی از آن به ضایعات تبدیل می‌شود.

 

یکی از شهروندان جوینی در گفت و گو با خبرنگار ما در این خصوص گفت: معمولا دوسوم ازیک قرص نانی که از نانوایی‌های سطح شهرستان خریداری می‌کنیم،  قابل استفاده نیست .

 

جلمبادانی افزود: من از بیشتر نانوایی‌های سطح شهر نان تهیه کرده‌ام، ولی  بیشتر آن‌ها بی کیفیت است.

 

 یکی دیگر از شهروندان جوینی بیان داشت: وضعیت نامناسب نان ما را به سطوح آورده است تاحدی که ناچاریم فقط ازبرنج استفاده کنیم.

مشکل اصلی از آردهای تحویلی است

 

یکی ازمتصدیان نانوایی شهرنقاب گفت: مشکل اصلی از آردهای تحویلی است و نانواها تمام تلاش خود را برای افزایش کیفیت نان انجام می‌دهند.

 

سبزواری افزود: به نظر من چنانچه آرد از کاخانجات  نیشابور و اسفراین تحویل شود، کیفیت نان مطلوب خواهد بود.

 

وی تاکید کرد: نمی‌دانم برای توزیع کنندگان چه مشکلی وجود دارد که نمی‌توانند از کارخانه اسفراین که درجوارشهرستان جوین واقع شده وهزینه حمل کمتری دارد، آرد تحویل دهند.

 

پیگیری‌های انجام شده، نتیجه‌ نداده است

 

مسئول آرد و نان شهرستان جوین گفت: ما برای رضایت شهروندان از تمامی راه‌های موجود برای متقاعد کردن مسئولین برای تحویل آرد باکیفیت استفاده کرده‌ایم، ولی نتیجه‌ای حاصل نشده است.

 

حسن عباسی تصریح کرد: موضوع کیفیت نامطلوب آرد را ازطریق نمایندگان مجلس، مسئولین استانی و فرمانداری پیگیری کرده‌ایم، ولی نتیجه‌ای حاصل نشده است.

 

وی یادآورشد: چنانچه آرد مصرفی از دوشهرستان همجوار تحویل شود مطمئنا کیفیت نان بالا خواهد رفت.

نیمی از نان‌های تولیدی شهرستان خوراک حیوانات می‌شوند!

 

فرماندارشهرستان جوین در این خصوص اظهار داشت:  برای حل این مشکل اقدامات مناسبی انجام شده، ولی مدیران استانی مشکل حمل ونقل را یکی از بزرگترین موانع تهیه آرد اعلام می‌کنند.

 

جمشیدی افزود: برای بهبود کیفیت نان درشهرستان جوین باید از ابزارهای مختلفی استفاده شود که ایجاد مجتمع‌های نانوایی و استفاده از شاطرهای متخصص یکی ازشیوه‌های تهیه نان مرغوب است .

 

وی یادآور شد: درحال حاضر نیمی از نان‌های تولیدی به علت نامرغوب بودن طعمه حیوانات می‌شود .

 

انتهای پیام/