به گزارش صبح توس؛ آیت‌الله سیداحمد علم الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان با اشاره به حضور پرشور مردم در انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا، خطاب به مردم، گفت: از حماسه‌ای که شما بزرگواران در جمعه قبل آفریدید به عنوان تکلیف شرعی و دینی تشکر می‌کنم، ان‌شاءالله باعث خوشنودی قلب امام زمان‌(عج) قرار بگیرد.

 

مشارکت بالای مردم در انتخابات مانور عظیمی در برابر شیطان بزرگ بود

 

وی این مشارکت بالای مردم را مانور عظیمی در برابر دشمن ناپاک و شیطان بزرگ خواند و ادامه داد: افرادی که دم از دموکراسی می‌زنند با مزدورانی دورهم نشستند که در تمام تاریخ کشورشان سابقه حتی یک انتخابات ندارند.

 

آیت‌الله علم‌الهدی خاطرنشان کرد: در جمعه آخر ماه شعبان از این دین‌داری که شما در حمایت از اسلام و نظامی که خط مقدم جبهه دشمنان است تشکر می‌کنیم؛ انگیزه‌ای که مردم در این انتخابات داشتند به خاطر دینشان بود.

 

خطیب جمعه مشهد با تاکید بر این نکته که دین مردم را پای صندوق‌ها آورد، به حرمت‌شکنی اخیر در جشنی انتخاباتی در مشهد اشاره و خاطرنشان کرد: وقتی آدم از دین‌مداری مردم می‌خواهد تشکر کند، باید با دعا تشکر کند؛ اما متأسفانه یک عده عزیزان ما روز گذشته، تشکرشان از شرکت مردم در انتخابات، با حرمت‌شکنی امام رضا (عصورت گرفت.

 

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به اینکه این جفای در حق دین است که ما از مردم با حرمت‌شکنی امام رضا(ع) بخواهیم تشکر کنیم، افزوداین غلط است؛ برادران و خواهران، این جمله را بنده با منطق، با دلیل، با برهان به‌عنوان برادر پیرمرد شما عرض می‌کنم، شهر مقدس مشهد حرم امام رضا(ع) است، اینکه می‌گویم شهر مقدس مشهد حرم امام رضا(ع) است، حرف من نیست، حدیثش را خواندم.وی با بیان این موضوع که این شهر متعلق به امام رضا(ع) است، بیان کرد: در تمام جهان سرزمین‌های مقدس یکسری استثنائات عرفی وجود دارد که مربوط به قانون نیست، بلکه مربوط به عرف است.

 

قانون در تمام کشور یکسان است؛ اما سرزمین‌های مقدس دارای استثنائات عرفی هستند

 

امام جمعه مشهد بیان کرد: فلسطین قداستش براساس مسجد الاقصی است و این نص صریح قرآن است. چطور این حکم برای فلسطین می‌تواند صادق باشد؛ اما برای مشهد که شهر امام رضا(ع) است صادق نباشد؟ آیا تربت پاک امام رضا(ع) به اندازه آن شهر قداست ندارد؟ اینکه نظر بنده نیست که بگویند تو را قبول نداریم این آیه قرآن است.

 

آیت الله علم الهدی با طرح این پرسش که آیا یک آدم بی ایمان حاضر است در صحن امام رضا(ع) نوازندگی عمومی راه بیندازد؟، گفت: نگوئید قانون در تمام کشور یکسان است، بله قانون در تمام کشور یکسان است؛ اما اینجا سرزمین مقدس و حرم امام رضا(ع) است و حرم امام رضا(ع) حتی در عرف مسیحیت و غربی‌ها مقدس است.

 

وی عنوان کرد: شما حرف مرا قبول ندارید ایراد ندارد، از مراجع تقلید استفتاء کنید که آیا برگزاری کنسرت در مشهد مجاز و حرمت شکنی است یا خیر؟.

 

امیدواریم خداوند بانیان حرمت شکنی را هدایت کند

 

وی ضمن بیان این موضوع که امیدواریم خداوند بانیان حرمت شکنی را هدایت کند، ابراز داشت: بنده یک طلبه هستم و اینجا تریبون نماز جمعه است. اینجا ملک من نیست و در اینجا از سوی ولی‌فقیه نصب شده‌ام و مالک تریبون نیستم، این تریبون فریضه الهی است.

 

ارتش و نیروی اجرایی ندارم

 

آیت الله علم الهدی تاکید کرد: من ارتش و نیروی اجرایی ندارم؛ اما در خطبه نماز جمعه باید نهی از منکر شود و به عنوان نهی از منکر می‌گویم نوازندگی عمومی و کنسرت در مشهد حرمت شکنی امام رضا(ع) است.

 

خطیب جمعه مشهد مقدس با اشاره به اینکه ایجاد کنسرت و نوازندگی عمومی و جمعی در هر نقطه‌ای از کشور چنانچه هنجارشکن باشد نه تنها گناه که توسعه و ترویج فسق و فجور است، تاکید کرد: اما در مشهد قطعاً حرمت شکنی نسبت به امام رضا(ع) است. مگر امام رضا با شما چه کرده است؟ این همه توهین و تخریب نسبت به من می‌کنید و حرف‌هایم را نیز تقطیع می‌کنید و بیشتر از این بکنید؛ اما با امام رضا(ع) چرا اینگونه برخورد می‌کنید؟

 

انتهای پیام/