محمد حسن فرهادی در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار کرد: مردم شریف ایران اسلامی با تأسی به منویات مقام معظم رهبری به پای صندوق‌های رأی آمدند و با استفاده از حق طبیعی و خدادادی خود که مرهون نظام مقدس جمهوری اسلامی است به مشی تدبیر و امید رأی دادند.

 

فرماندار کاشمر مشارکت بالای سیاسی مردم را نشانه توسعه یافتگی معقول سیاسی مردم سلیم النفس کاشمر دانست و گفت: اینک رقابت‌های سیاسی باید به رفاقت‌ها تبدیل شود و همه یکدل و یکصدا به سمت آبادانی و عمران کشورمان حرکت کنیم.

 

فرهادی سپس به ارائه گزارشی از انتخابات در این شهرستان پرداخت و خاطرنشان کرد: در شهرستان کاشمر 104 شعبه اخذ رأی ثابت و سیار، کار رأی‌گیری از مردم شریف شهرستان را بر عهده داشت که در نهایت با تجمیع تعداد شرکت کنندگان مشخص شد که 89 هزار و 248 نفر از واجدین شرایط در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کردند و به این ترتیب مردم انقلابی کاشمر حماسه حضور 81 درصدی را در انتخابات رقم زدند.

 

فرماندار کاشمر ادامه داد: همچنین در انتخابات شوراهای اسلامی شهر در 44  شعبه ثابت و سیار شهری در دو شهر کاشمر و ریوش در مجموع 12 نفر برای شورای این دو شهر انتخاب شدند ضمن اینکه 47 هزار و 523 نفر هم در انتخابات شورای شهر در شهرستان کاشمر شرکت کردند که به این ترتیب میزان مشارکت در شهر کاشمر 62 درصد و میزان مشارکت در شهر ریوش 83 درصد بوده است.

 

وی با بیان اینکه در بخش مرکزی کاشمر 98 نفر برای عضویت در شوراهای اسلامی روستاهای این بخش انتخاب شده‌اند، میزان مشارکت در این بخش را 91 درصد عنوان کرد.

 

فرماندار کاشمر ادامه داد: همچنین مردم روستاهای بخش کوهسرخ نیز با مشارکت بیش از 97 درصدی خود، 86 نفر را برای عضویت در شوراهای اسلامی 28 روستای این بخش انتخاب کردند.

 

فرهادی در پایان خاطرنشان کرد: 47 درصد از شرکت کنندگان کاشمری در انتخابات ریاست جمهوری را مردان و بیش از 51 درصد را زنان تشکیل داده‌اند.

انتهای پیام/