جواد کریمی قدوسی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با صبح توس پیرامون کمبود تعرفه در برخی از شعب انتخاباتی کشور، اظهار کرد: مسئول برگزاری انتخابات، وزارت کشور است و از چند ماه قبل برنامه‌ریزی برای اجرای انتخابات از سوی این وزارتخانه صورت می‌گیرد و از مجلس تقاضای ردیف بودجه می‌کنند و برای این مهم بودجه تأمین می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، افزود: تمام امکانات لازم برای برگزرای انتخابات در اختیار این وزارتخانه قرار می‌گیرد و باید بر اساس کل میزان رأی دهندگان تعرفه چاپ بشود یعنی اگر 50 میلیون واجد شرایط داریم باید به همین تعداد تعرفه داشته باشیم.

کریمی قدوسی یادآور شد: مسئولان برگه تعرفه‌ها باید براساس جمعیت شناسی مناطق و روستاها توزیع کند و طی صورت جلسه‌ای این تعرفه‌ها تحویل داده شود و به میزان 10 تا 15 درصد برای تأمین کاستی‌ها، تعرفه ذخیره می‌شود که در صورت نیاز تعرفه‌ها در مناطقی که نیاز دارند، مدیریت شود.

وی تصریح کرد: از ابتدای انقلاب 38 انتخابات برگزار شده است و تا کنون با این مشکل به این گستردگی مواجه نشدیم و از بسیاری از مناطق کشور تماس گرفتند که تعرفه تمام شده‌است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: از برخی روستاهای مشهد تماس گرفته شده که تعرفه در این مناطق تمام شده است که برای رأی دادن برخی مردم مجبور شدند تا به مشهد بیایند.

کریمی قدوسی تأکید کرد: شخص وزیر کشور و ستاد انتخابات باید برای این مهم پاسخگو باشند، به نظر این مسئله جای نگرانی دارد که باید این موضوع صریح توضیح داده شود که چرا این وضعیت پیش آمده است.

انتهای پیام/