به گزارش صبح توس؛ علیرضا رشیدیان جمعه شب در جمع خبرنگاران افزود: کل آرای ماخوذه در این استان تاکنون 2 میلیون و 820 هزار و 86 رای بوده است که یک میلیون و 283 هزار و 716 رای از این تعداد مربوط به شهرستان مشهد می باشد.
وی اظهار کرد: هم اکنون تمام شعبه های اخذ رای فعال و در حال رای گیری هستند.
وی گفت: برخی شایعه سازان در فضای مجازی و تلگرام یا در قالب پیامک شایعاتی را مبنی بر کمبود تعرفه و بسته شدن صندوق ها مطرح می کنند که واقعیت ندارد زیرا ما به گرفتن آرای مردم افتخار می کنیم و هر چه این آرا و مشارکت مردم افزایش یابد، برای ما ارزشمندتر است.
رشیدیان افزود: در مجموع چهار میلیون و 800 هزار برگ تعرفه در این استان توزیع شده که از این تعداد در مرحله نخست 2 میلیون و 100 هزار برگ در شهرستان مشهد توزیع شده است.
وی اظهار کرد: بر اساس تعرفه مصرف شده، هنوز برگ تعرفه در شهرستان مشهد وجود دارد با این حال 300 هزار تعرفه دیگر به مشهد و 100 هزار برگ تعرفه جدید هم به شهرستان هایی که احتمال کمبود تعرفه می دادند، ارسال شد.
وی گفت: تا زمانی که مردم در شعبه های اخذ رای حاضر باشند آرای آنان اخذ خواهد شد و بعد از پایان مهلت قانونی رای گیری نیز جمعیت حاضر به داخل شعبه ها منتقل و درها بسته می شود و آرای همه آنان اخذ می گردد.
استاندار خراسان رضوی افزود: مردم هیچ واهمه ای از کمبود تعرفه نداشته باشند زیرا چنین مشکلی وجود ندارد.
وی در باره تعطیلی مدارس استان نیز اظهار کرد: بر اساس مصوبه ستاد انتخابات استان، مدارس شعبه اخذ رای در این استان روز شنبه تعطیل هستند اما با توجه به اینکه برخی معلمان سایر مدارس نیز در شعبه های اخذ رای فعال هستند، موضوع تعطیلی تمام مدارس بررسی و اطلاع رسانی لازم در این زمینه انجام می شود.

انتهای پیام/