به گزارش صبح توس؛ محمد نورزیان، رحیم نوروزیان ظهر امروز در نشست خبری در ستاد انتخابات شهرستان مشهد گفت: امروز در ساعت ۸ صبح همزمان با سراسر کشور رای گیری آغاز شد و در هزار و ۵۳۴ شعبه در مشهد با دو شعبه سیار رای گیری به صورت همزمان در سراسر کشور آغاز شده است. 
وی با بیان اینکه هزار و ۱۷۰ شعبه فقط در شهر مشهد است، افزود: ۵۷ شعبه در بخش احمدآباد، ۷۵ شعبه در رضویه و ۲۳۰ شعبه اخذ رای در بخش مرکزی وجود دارد.
معاون استاندار با اشاره به اینکه اشکالات جزئی در اجرای انتخابات وجود داشته است، تصریح کرد: بخشی از این اشکالات به علت ترافیک و تاخیر در حضور مامور نیروی انتظامی شعبه و اشکالات سیستمی بوده است اما هیچ شعبه ای تعطیل نشده است.
فرماندار مشهد با بیان اینکه در مشهد بالای ۳ میلیون نفر می‌توانند شرکت کنند، تصریح کرد: با پیش‌بینی برای حضور مشارکت حداکثری مردم، ۱۷ درصد تعداد شعب را افزایش دادیم.
نورورزیان با بیان اینکه تاکنون مشکل امنیتی گزارش نشده است، خاطر نشان کرد:  با توجه به اینکه رقابت پرشوری در جریان است طبق سال‌های گذشته طبیعی است هر دو جریان  گزارش هایی برخلاف هم ارائه دهند که ما با جدیت آن ها را پیگیری کرده ایم اما باید دانست۸۰ درصد گزارشات تخلف عمدتا تاخیر شعب بوده است که مربوط به ساعات ابتدایی صبح است.
وی با اشاره به خط خوردگی نامزدها در لیست نصب شده در شعب گفت: ما به ناظران و مسوولان شعب در جلسات توجیهی تاکید کرده ایم که به هیچ وجه اسامی نامزدها نباید خط خوردگی داشته باشند اما بعضا با توجه به شلوغی جمعیت، ممکن است ناخودآگاه این خط خوردگی ها به وجود بیاید که ناظران باید سریعا آن را عوض کنند.
 فرماندار مشهد با بیان اینکه اسامی انصرافی و رد صلاحیت شده از لیست منصوب در شعب وجود ندارد، گفت: با توجه به اینکه هیات مرکزی نظارت در وزارت کشور، سه نفر از کاندیدای شورای شهر مشهد را دیشب رد صلاحیت کردند این اسامی و اسامی انصرافی را از لیست خارج کرده ایم.
نوروزیان با اشاره به احتمال کد ملی تکراری برای رای گیری گفت:کمتر از یک درصد احتمال خطا برای کد ملی تکراری وجود دارد و اگر چنین چیزی وجود داشته باشد، باید راستی آزمایی کنند و شناسنامه را بررسی کنند و رای فرد مربوطه را اخذ کنند.
وی در مورد تعرفه بدون مهر گفت: تعرفه ای بدون مهر نباید باشد و این نکته غیرقانونی است اگر سهوا چنین چیزی اتفاق افتاده است، باید بررسی شود چرا که رای باطل است.
وی با اشاره به صندوق‌های سیار گفت: سیاست بر این است که صندوق های سیار کم شود چرا که ابهامات با صندوق های سیار بیشتر است و اگر کمتر شود شفافیت و صحت انتخابات افزایش پیدا می کند و فقط باید در مکان های ضروری مثل پادگان‌ها و بیمارستان‌ها استفاده شود.
فرماندار خاطر نشان کرد: مدارسی که حوزه انتخابیه در مشهد هستند، قطعا فردا تعطیل است.
 انتهای پیام/