به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام حسن صادقی نسب در خطبه های امروز نمازجمعه گناباد گفت: جمهوری اسلامی ایران بر دو رکن اسلام و حمایت مردم استوار است و حضور در انتخابات بهترین نماد حمایت مردم از نظام اسلامی است.

وی اظهار کرد: انتخابات بزرگترین رویداد مذهبی و ملی امسال است و به تعبیر مقام معظم رهبری هریک از کاندیدا هایی که رای بیاورند، برنده اصلی ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی است.

حجت الاسلام صادقی با بیان اینکه رئیس جمهور منتخب، رئیس جمهور همه مردم است، تصریح کرد: رئیس جمهور منتخب باید به همه خدمت و به وعده هایی که در زمان تبلیغات داده است، عمل کند.

امام جمعه گناباد به تفرقه و فتنه گری دشمنان علیه کشور اشاره و خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی حفظ نظام اسلامی از اوجب واجبات است و یکی از نماد های پاسداری از نظام اسلامی همین شرکت حداکثری و عمومی در انتخابات است چراکه شرکت در انتخابات و انتخاب اصلح در واقع خنثی کردن توطئه های دشمنان داخلی و خارجی است.

حجت الاسلام صادقی به رعایت انضباط بعد از انتخابات اشاره و افزود: کاندیداها، ستاد ها و طرفداران بعد از رقابت این چند روز، باید رفاقت داشته باشند و نتیجه انتخابات را بپذیرند و تحت تاثیر احساسات و تحریک بد خواهان نظم و انضباط و آرامش کشور را بر هم نزنند.

وی به آغاز محاصره اقتصادی جمهوری اسلامی از سوی آمریکا در سال ۱۳۵۹ اشاره و خاطرنشان کرد: آمریکا از همان اوائل پیروزی انقلاب اسلامی در کنار توطئه ها از اهرم تحریم برای به زانو در آوردن نظام اسلامی استفاده کرده و هنوز هم ادامه دارد و تنها راه خنثی کردن این تحریم ها اجرایی کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی است چراکه تجربه نشان داده آنها با التماس کردن و مذاکره دست از دشمنی بر نمی دارند.

وی به فرمایش امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه خرمشهر را خدا آزاد کرد، اشاره و تصریح کرد: از لحاظ ظاهری، گذشتن رزمندگان ما از خاکریزهای متعدد سیم های خاردار حلقه ای، میادین وسیع مین گذاری شده، تله های انفجاری و سنگرهای بتنی و منهدم کردن چندین لشکر و تیپ زرهی و به اسارت در آوردن بیش از ۲۰ هزار اسیر و آزاد کردن ۶ هزار کیلومتر مربع چیزی غیر از یاری خدا نبود و البته رمز همه پیروزی ها ایمان به خدا، اتحاد ملت و اطاعت از رهبری است.

انتهای پیام/