به گزارش صبح توس؛ بهمن امیری مقدم در بازدید از ستاد انتخابات استان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از اقشار و سنین مختلف پای صندوق رأی حاضر شدند که این حضور نشاط انگیز بود.
وی ادامه داد: 14 هزار نفر به‌طور مستقیم پای صندوق‌های رأی حاضر هستند و بیش از 25 هزار نفر غیرمستقیم وظیفه پوشش و انجام دیگر مأموریت‌های پلیس در مرزها و جاده‌های استان را بر عهده دارند؛ امروز جشن ملی است که همه باید مشارکت کنیم، مشارکت در امنیت انتخابات، برگی زرین و افتخارآمیز برای کشور است.
فرمانده انتظامی خراسان رضوی با تأکید بر این‌که تا این لحظه بدون هیچ مشکل و مسئله‌ای انتخابات برگزارشده، عنوان کرد: هر رأی که به صندوق انداخته می‌شود به عزت کشور می‌افزاید و به دنیا نشان می‌دهد مردم مسؤولیت خود در مردم‌سالاری دینی و مشارکت در سرنوشت کشورشان را به‌خوبی انجام می‌دهند.
وی افزود: مردم پای نظامشان هستند و برای جلوگیری از توطئه‌ها ایثارگری می‌کنند، همان‌طور که رهبری امروز هرکسی از صندوق رأی بیرون بیایند، ملت ما پیروز هستند؛ امروز باید به دنیا ثابت کنیم کشورمان را دوست داریم و در این راه از وجود خودمان مایه می‌گذاریم، هر تهدیدی را خنثی می‌کنیم و چه زیباست مشارکت مردم بیش از آن چیزی باشد که تصور می‌شود
امیری مقدم اضافه کرد: پیام امروز مردم به دنیا این است که شما هم از ایران یاد بگیرید چگونه با اراده خود در سرنوشت کشور سهیم هستند.
وی با بیان این‌که هیچ مشکل قومی، قبیله‌ای و طایفه‌ای در استان نداشتیم تصریح کرد: خوشبختانه هم در توجیه ستادها، کاندیداها و اقدامات دیگر توجه لازم صورت گرفته است، حتی در فرایند تبلیغات انتخاباتی ما در کنار مردم بودیم و به نشاط مردم کمک کردیم.
فرمانده انتظامی خراسان رضوی از دستگیری 10 خرابکار خبر داد و گفت: 26 اردیبهشت 10 معاند که قصد انجام تحرکاتی در مشهد را داشتند دستگیر شدند، آن ها قصد لطمه وارد کردن به انتخابات و ایجاد اختلاف بین کاندیداها داشتند.
وی اضافه کرد: متأسفانه سه نفر از آنان نیز با خارج از کشور ارتباط داشتند که از آنان نیز وسایلی ضبط و تحویل مقامات قضایی شد.
امیری مقدم یادآور شد: در جریان تبلیغات انتخاباتی مورد دستگیری نداشتیم اما مواردی که از خطوط قرمز قانونی عبور کردند، تذکر داده شد.
انتهای پیام/