به گزارش صبح توس؛ سردار یعقوبعلی نظری، فرمانده سپاه امام رضا(ع) در حاشیه افتتاح چند پروژه حاشیه شهر، اظهار کرد: یکی از مشکلات کشور مسئله اشتغال است و به دلیل اهمیت این موضوع هرکاری که از دست سپاه بر بیاید انجام می‌دهیم.

وی یاد آور شد: به دلیل اولویت موضوع اشتغال در مناطق حاشیه شهر و ضرورت این مهم برای این مناطق، سوله‌ای برای مرتفع کردن موضوع اشتغال به زنان سرپرست خانوار واگذار شده است.

سردار نظری عنوان کرد: علاوه بر بسیج سازندگی دستگاه‌های دیگر مثل آستان قدس، شهرداری و کمیته امداد برای این فضای کارگاهی ۱۶۰ نفره همکاری کردند و زمینه فروش محصولات این کارگاه را نیز آستان قدس و شهرداری فراهم کرده اند.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) تصریح کرد: از این دست کارگاه‌ها در مناطق دیگر حاشیه مشهد راه‌اندازی شده و در حال توسعه است.

وی تأکید کرد: امیداوریم مسئولان مربوطه نیز با نگاه «ما می‌توانیم» به عرصه وارد شوند چراکه این قبیل کارها نمونه است.

سردار نظری در دفاع از عملکرد سپاه در حاشیه شهر مشهد و نادیده گرفته شدن این اقدامات توسط دولت، تصریح کرد: سؤالی را از آقای روحانی دارم مبنی بر اینکه، چرا آقای نوبخت، سخنگوی دولت یازدهم به همراه معاونانش، در بازدید از مناطق حاشیه شهر مشهد بر اقدامات ویژه سپاه، بسیج و سایر دستگاه‌ها صحه گذاشتند؟

فرمانده سپاه امام رضا(ع) اضافه کرد: یکی از نمونه‌های کارهای انجام شده همین کارگاه است و چندین کارگاه دیگر نیز وجود دارد که طی سال‌های ۹۴ و ۹۵ اقدامات گسترده‌ای در زمینه‌های مختلفی نظیر امنیت، زیرساخت، اشتغال، سازندگی و فرهنگی انجام شده است و آمارهای این اقدامات کاملا مشخص بوده که بهترین گواه انجام این موضوعات مردم هستند.

وی بیان کرد: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری انتخابات علاوه بر تأثیر مثبت در تعیین سرنوشت کشور و مردم، تأثیر منفی نیز می‌تواند داشته باشد و این مسئله زمانی اتفاق می‌افتد که انسان تحت تأثیر دشمنان انقلاب اسلامی و همفکران آن‌ها در داخل کشور قرار گیرد.

سردار نظری عنوان کرد: دو مسئله مطرح است اول حضور حداکثری نام دارد و در مرحله دوم انتخاب فردی که بتواند مشکلات جامعه نظیر تولید و اشتغال را حل کند.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) افزود: اولین شرط برای انتخاب کردن این است که خود نامزد و اطرافیانش سالم باشند و به فکر مال‌اندوزی نباشند.

وی خاطرنشان کرد: مردم درک و آگاهی بالایی دارند و حتما اصلحی را انتخاب می‌کنند که موثر برای انقلاب اسلامی و حل مشکلات جوانان و مردم باشد.

انتهای پیام/