کامران غضنفری در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس اظهار داشت: اینکه می‌گویند با انتخاب رئیسی کشور درگیر جنگ و با انتخاب روحانی صلح برقرار می‌شود حرف‌های بی‌ربطی است که بدون هیچ استدلالی از سمت ستاد روحانی تنها برای رقیب هراسی بیان می‌شود.

 

وی بابیان اینکه این صحبت‌ها هیچ مبنای عقلی و استدلالی ندارد، خاطرنشان کرد: چنانچه این صحبت‌ها صحت می‌داشت در دوران دولت‌های نهم و دهم که مواضع خیلی تندتری نسبت به آمریکا بود باید در آن زمان جنگ می‌شد چرا نشد؟.

 

این محقق و تحلیل‌گر سیاسی با تأکید بر اینکه مواضع ذلیلانه و حقیرانه‌ای که حسن روحانی اتخاذ کرده باعث تشویق دشمن برای حمله به کشور ایران می‌شود نه برعکس آن، تصریح کرد: در چند سالی که دولت یازدهم بنا به گفته خود آن‌ها با کدخدا مذاکره می‌کردند تا مثلاً همه مشکلات را حل کنند، آمریکا بیش از 70 بار ایران را تهدید نظامی کرد.

 

وی همچنین بیان کرد: مقامات رسمی آمریکا از تابستان 92 تا سال 95 بیش از 70 بار ایران را تهدید به حمله نظامی کردند که در تاریخ 38 ساله پس از انقلاب اسلامی ایران، بی‌سابقه است.

 

غضنفری در پایان عنوان کرد: علت این امر مواضع تسلیم طلبانه و ذلت مدارانه‌ای بود که  دولت حسن روحانی اتخاذ می‌کرد و آن‌ها موضع خصمانه‌تری نسبت به کشور می‌گرفتند.

انتهای پیام/