کامران قدکچیان، کارگردان، تدوینگر و فیلم نامه نویس سینمای ایران در گفتگو با صبح توس؛، اظهار کرد: هر سال در موعد انتخابات حرف‌ها و شعارهای بسیاری گفته می‌شود؛ اما به گوش مسئولان برای اجرایی شدن نمی‌رسد.

 

وی تاکید کرد: رسیدگی به تولید و رسیدگی به وضعیت قشر فرهنگی اهل هنر و سینما از مهم‌ترین و اساسی‌ترین وعده‌های بر زمین مانده دولت است.

 

این کارگردان سینمای ایران تصریح کرد: متاسفانه علی‌‌رغم اینکه هنرمندان، حامی دولت‌ها بوده‌اند، توجه به اهل هنر در نقطه آخر تصمیم گیری دولت در نقاط اجرایی قرار گرفته و حتی توجه به این قشر به فراموشی سپرده شده است.

 

 وی با بیان اینکه آخرین افراد مورد توجه دولت هنرمندان هستند، گفت: حل مسائل اقتصادی و اجتماعی نیاز به بازسازی فرهنگ کشور دارد، چنانچه این مشکلات بیان شود و به گوش مسئولان برسد کشور در ابعاد مختلف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی رشد می‌کند.

 

قدکچیان خاطرنشان کرد: زمانی که به هنر و فرهنگ بی‌مهری می‌شود و در اولویت برنامه‌های اجرایی قرار نمی‌گیرد، قطعا در پی آن مباحث فقر و گرفتاری‌ها هم به گوش مسئولان نمی‌رسد.

 

وی با اشاره به اینکه تحقق وعده‌های دولت اتفاق نیافتاده است، اظهار کرد: رسالت هنرمندان در بهبود وضعیت فرهنگ و سینما این است که مشکلات مردم و جامعه را با بیان هنری به گوش مسئولان برسانند.

انتهای پیام/