به گزارش صبح توس؛ چهار سال پیش محوریت صحبت های پرزیدنت، اقتصاد گردشگری، افزایش نرخ صادرات، رشد اقتصادی(غیر نفتی) و غیره بود و فی ما بین صحبت‌هایشان دستی به سر سید مظلوم اصلاحات می‌کشدیدند و از معیت با ایشان برای جذب رأی پورشه سواران استفاده می‌کردند.

1-ما مردم ماندیم و وعده‌های حجت‌الاسلام که هر روز سر سفره اقرباء تناول می‌شود

 

پرزیدنت شاید آن روزها تصمیماتی برای ایجاد تحولات اقتصادی کشور داشتند؛ امّا امان که وقت تنگ بود و امّید واهی، غافل از اینکه یک تاجر موفق هیچ گاه تمام تخم مرغ‌هایش را در یک سبد نمی‌چیند، متاسفانه دولت هر چه بافته بود را بدعهدی اروپایی رشته کرد و در این میان، مردم ضرب چوب ساده لوحی خودشان و خوش بینی دولت مطلوبشان به همتای غربی را پشت پیکرشان به شدت احساس کردند و به همین ترتیب وعده‌های شیخ، همه نهار و شام و سر سفره‌های اقرباء تناول شد و ما ماندیم و دولت دست از پا درازتر و خروار خروار قول و قرارهایی که هر روز از جانب کیهان و وطن امروز چاپ و از سمت سلام و آرمان تکذیب می‌شدند.

دولت تدبیر و امید، ناامّید از امیدهای واهی  شد، ولی همچنان سکان دار و علاقه مند به تخت شاهی

 

2- سناریوی دولتی‌ها؛ کاسبان حصر

دکتر که دیگر امیدی به کسب آرا از جانب عملکرد و کارنامه ندارد بار دیگر دست به دامان اتاق جنگ روانی می‌شود، مثلث تاجزاده، حجاریان و آشنا که چیزی دست کم از خطرناک‌ترین مثلث‌های دنیا ندارند این بار، راه برون رفت را در حاشیه سازی و دامن زدن به حواشی موجود می‌بینند.

 

این جاست که معادلات با چهار سال پیش تغییر می‌کند، در اردیبهشت 96 دیگر وعده پاسخ نمی‌دهد زمان، زمانِ بیان مسائلی همچون برابری جنسیتی، حجاب اختیاری، و از همه جالبتر که حتی صدای زیبا کلام را هم در آورده، رفع حصر است و جالب اینکه در میان ما کسانی که هنوز هم تسلیم حربه‌های مار خوش خط و خال محبوب خود می ‌شوند.

 

فردی که خود به عنوان دبیر شورای عالی امنیت ملی پای برگه  حصر را امضا کرده، و در تمام چهار سال قبل فراموش کرده که دوستانش در حبس خانگی به سر می‌برند، اکنون دوباره با این کلمات به خوبی می‌تازد!.

 

 3- اجازه بدهید باور نکنیم

پرزیدنت چندی پیش تصمیم به حضور در بین دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد گرفت و حدود یک هفته دانشجویان شاهد بنرهایی با عنوان «به طرف محل سخنرانی رییس جمهور، دکتر حسن روحانی» بودند، ولی ناگهان و به شکل کاملا انفجاری ،بنرهای جدیدی با مضمون«به طرف محل ویدئو کنفرانس رییس جمهور» نصب شدند!!.

پاسخ خیلی ساده‌است دکتر از حضور در دانشگاه احساس خطر کرد و به راحتی جا زد.

امّا جالب همین جاست

شخصیتی با این میزان محتاطی ناگهان سر از محلی در می‌آورد که مطمئن است تمامی افراد حاضر در آن جا از شخص ایشان به شدت متنفر هستند، حضور در میان کارگران عصبانی معدن تنها یک هدف را دنبال می‌‎کند ... .

 

سوال اینجاست ما میزبان شخصیت‌های درجه یک، دو و سه نظام بارها و بارها بوده‌ایم برای حضور امثال مطهری جوّ دانشگاه از سه روز قبل به شدت امنیتی‌ست و پس از ورود ایشان کسی حق نزدیک شدن به ایشان را از چند فرسخی ندارد، حال چه می‌شود که کارگری روی سقف ماشین رییس جمهور (مردمی) می‌نشیند و چیزی نمانده تا ایشان را به معیت با دوست گرمابه و استخر اعیانی‌شان بفرستد ... ؟؟؟؟؟.

 

بهنام منصورزاده _ فعال دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد

انتهای پیام/