به گزارش صبح توس؛ غیبت سه هفته‌ای شهردار فیض آباد در آستانه انتخابات شورای شهر و در حالی که برای دومین بار سوالات استیضاح وی توسط شورای شهر مطرح شده، سوال برانگیز شده است.

 

پس از عدم حضور 10 روزه محمدرضا پژوهیده، شهردار فیض‌آباد یعنی از 26 اسفند ماه 95 تا پنجم فروردین ماه سال جاری، خبر استیضاح و خلع وی در فضای مجازی منتشر شد؛ اما پس از مدتی اعلام شد که استیضاح وی دارای ایرادات شکلی بوده و مجددا استیضاح برای اصلاح برگشته است.

 

با توجه به این‌که غیبت طولانی مدت شهردار، سوالات بی‌جواب متعددی را در اذهان مردم ایجاد کرده، برآن شدیم تا جهت روشن شدن موضوع، آن را پیگیری کنیم.

 

علی اکبر خاکپور، رئیس شورای شهر فیض آباد در خصوص مرخصی طولانی شهردار فیض آباد در گفتگو با خبرنگار صبح توس، گفت: ششم اردیبهشت ماه 1396 در سفری که به مشهد داشتم پژوهیده، شهردار فیض آباد طی تماسی به من گفت «حین پایین آمدن از پله‌ها، دچار آسیب‌دیدگی از ناحیه پا و کمر شدم که به پزشک مراجعه و پس از عکسبرادری با توجه به این‌که شرایط آمدن به محیط کار را نداشتم نامه‌ای به مدیرکل هماهنگی شوراهای خراسان رضوی ارسال و خواستار مرخصی شدم».

 

وی با اشاره به این مطلب که طبق نامه دومی که به مدیر کل هماهنگی شوراهای استان از جانب وی ارسال شده، پژوهیده درخواست سه هفته مرخصی استعلاجی کرده است، گفت: پژوهیده در حال حاضر مشغول استراحت در منزل شخصی خود در گلبهار است(!) و این در حالیست که در شهر فیض آباد خانه‌ای با تمام امکانات برای وی محیا شده است.

 

رئیس شورای شهر فیض آباد به عدم پرداخت حقوق کارگران شرکتی شهرداری علی‌رغم گذشت 50 روز از موعد مقرر اشاره و تصریح کرد: متاسفانه پس از گذشت سه هفته هنوز شهردار فیض آباد به محل کار خود مراجعه نکرده است!.

 

خاکپور به مشکلات موجود در حوزه شهر و شهرداری اشاه و خاطرنشان کرد: به تاخیر افتادن حقوق پرسنل شهرداری و کارگران فضای سبز مشکلاتی برای شورای شهر به وجود آورده که چنانچه شهردار در شهر حضور می‌داشت، می‌توانستیم بهتر به این موضوعات رسیدگی کنیم؛ چراکه کارگران با مراجعه به دفتر شورا خواستار پرداخت حقوق خود هستند.

 

شهردار هرآن‌گونه که دوست می‌دارد عمل می‌کند!

 

در ادامه اسماعیل افرازی، عضو شورای شهر فیض آباد در خصوص بعضی از مشکلاتی که در حال حاضر در این شهر به وجود آمده، گفت: بعد از استعفای شهردار قبلی درصدد بودیم با دیگر اعضای شورا، فردی را به عنوان شهردار انتخاب کنیم که علاوه بر دلسوزی، ارتقاء شهر را سرلوحه کار خود قرار دهد.

 

وی با اشاره به این موضوع که طبق تاکیدات مدیرکل هماهنگی شوراهای خراسان رضوی، پژوهیده به عنوان شهردار شهر فیض آباد انتخاب شد، گفت: پس از گذشت مدتی، متوجه شدیم عملکرد و مدیریت شهردار نامناسب است.

 

افرازی یادآور شد: علی‌رغم جلساتی که با شهردار داشتیم وی بر پیاده کردن آنچه را که خود دوست می‌دارد، تاکید داشت به طوری که هنوز مصوبات شورای شهر توسط شهرداری اجرایی نشده است.

انتهای پیام/