به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام علیرضا پناهیان عصر امروز در نخستین اجلاسیه کنگره شهدای دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اگر شهدا را در دل تاریخ دفن کنیم و از آنها بهره  نگیریم در واقع پاسداشت یاد شهیدان نکرده ایم؛ شهدا باید در متن زندگی ها جاری شود.

وی با بیان اینکه از فرهنگ دفاع مقدس نباید فاصله گرفت افزود: شهدا و رزمندگان در دفاع مقدس با مدیریت انقلابی به نتیجه رسیدند، چرا این نوع مدیریت در اداره کشور، سازمان ها و ادارات به کار گرفته نشد؟

استاد حوزه و دانشگاه اظهار کرد: رزمندگان به تکلیف سپرده شده توجه می کردند نه به امکانات و از کمترین امکانات بیشترین استفاده‌ها و بالاترین نتیجه‌ها گرفته می‌شد، اما امروز برخی نامزدها دلیل اجرا نشدن تکالیف قانونی را نبود امکانات مطرح می‌کردند که خیلی بد است و هنر مدیریت این نیست.

وی افزود: مدیری که از هیچ، همه چیز را نسازد مدیر نیست بلکه انسانی عافیت طلب و تنبل است، از مدیریت از نوع دفاع مقدس فاصله گرفته شده است و مدیران دفاع مقدس در پی نام و نان نبود اما امروز در وزارتخانه های کشور مدیرتی دیگر رقم می‌خورد و کسانی می‌خواهند مدیریت کنند که بویی از فرهنگ شهدا نبرده‌اند.

حجت الاسلام پناهیان مدیریت انقلابی را در برابر مدیریت آمریکایی دانست و تصریح کرد: مدیریت آمریکایی امکانات چپاول شده بسیاری را در اختیار مدیر قرار می‌دهد تا یک درصد نتیجه بگیرد اما مدیرت انقلابی با حداقل امکانات قدرتمندانه به نتیجه می‌رسد لذا مدیریت از نوع دفاع مقدس باید گسترش یابد و به عنوان نمونه نباید باتوجه به ساخت امکانات هسته ای از ساخت خودروی داخلی عاجز باشیم و باید علیه این نوع مدیریت قیام کرد.

وی با اعلام این مطلب که هزینه اداره مدیران و اتاق کار مدیران دولت موجود نسبت به تمام دولت های گذشته 3.5 برابر رشد داشته است اظهار کرد: مدیریت دفاع مقدس لیاقت می‌خواهد؛ بر اساس اسناد امکانات امروز برای اداره کشور بیش از امکانات مدیریت جنگ بود ولی رزمندگان حداکثر نتیجه را کسب کردند.

این استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: انقلابی‌گری یعنی مدیریت کارآمد داشتن؛ اگر استانداران و فرمانداران با همین امکانات نمی توانند کارآفرینی کنند یقینا بویی از مدیریت جهادی و فرهنگ دفاع مقدس نبرده‌اند و اهل جهاد نیستند و مورد مساعدت خداوند قرار نمی گیرند و امروز شاهد هستیم مدیران پشت درب کمبود امکانات، کشور را نگه داشته‌اند و نتوانستند اقتصادمقاومتی را در عرصه کشاورزی اجرایی کنند.

وی با اشاره به اینکه صحنه مناظره ها تبدیل به صحنه اعلام ورشکستگی کشور شده و دفاع از گفتمان «نمی شود و نمی‌توان» صورت گرفته افزود: باید گزارش های دروغ برملا شود و پرسیده شود چرا کارهایی که روی کاغذ قابل محاسبه و شدنی است مدیران اظهار ناتوانی می کنند لذا مسئولانی که نمی‌توانند از اقتدار سیاسی جمهوری اسلامی استفاده کنند برای مسئولیت و مدیریت در این کشور مناسب نیستند.

حجت الاسلام پناهیان خاطرنشان کرد: برخی می خواهند کشور را به بن بست ورشکستگی ببرنند و با دوقطبی سازی، هرزه گویی و هیجانات سیاسی کاری کنند تا نقد مدیریت صورت نگیرد؛بر این اساس در انتخابات وظیفه شرعی و انقلابی داریم که به کسانی رأی دهیم که بتوانند چنین مدیریت از جنس دفاع مقدس ایجاد کنند و به صورت هوشمندانه «نمی توانیم» را حذف کنند و  نحوه سازماندهی دفاع مقدس در مجموعه های کشور را احیا کنند اما امروز متأسفانه اگر مدیری برای خودش 200 میلیون پاداش بنویسند، در تریبون‌ها گفته می‌شود «او سرمایه نظام است و نباید مورد بی احترامی قرار گیرد» لذا راه شهدا باید زنده شود و این مسیر باید در برابر مدیران قرار گیرد.

انتهای پیام/