حجت الاسلام بهمنی امام جمعه شاندیز در گفتگو با خبرنگار  صبح توس؛ اظهار کرد: اولین موضوع در انتخابات به عنوان حماسه ملی این است که همه مردم از احزاب و اقشار مختلف در این حماسه حضور حداکثری داشته باشند؛ چراکه این امر دارای منافعی برای آحاد ملت است.

 

وی ضمن تأکید بر انتخاب اصلح گفت: با این سخنرانی‌ها و مناظرات گذشته و همچنین تطابق حرف با عمل و  نوع عملکرد برخی کاندیداها، تشخیص اصلح دشوار نیست.

 

امام جمعه شاندیز با بیان اینکه یکی از پارامترهای انتخاب اصلح، ایجاد وحدت ملی در سخنان کاندیداهاست، افزود: ارزش خدمت به مردم حفظ منافع مردم است، بنابراین چنانچه کسانی در لابه لای سخنرانی‌های خود جهت کسب رأی بیشتر وحدت ملی را خدشه‌دار کنند طبیعی است که این افراد مهم ترین شرط مسئولیت ریاست جمهوری را ندارند.

 

وی تصریح کرد: براساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب، کاندیداها گسل‌های اخلاقی، اعتقادی و قومیتی مختلف را تحریک نکنند و چنانچه نامزدی برای رأی آوری با زیر پای قرار دادن وحدت ملی، موجب تشویش اذهان عمومی شوند، ارزش‌های اسلامی را درست درک نکرده است.

 

حجت الاسلام بهمنی گفت: افرادی که به تنوع قومیتی و مذهبی احترام می‌گذارند دارای صلاحیت بیشتری هستند.

 

وی ضمن اشاره به اهمیت شناخت کاندیدای اصلح باتوجه به شعارها و مناظرات، خاطرنشان کرد: کسانیکه از سخنانشان بوی فتنه و اختلاف می‌آید و منافع ملی کشور را در نظر ندارند، نشان دادند که در راستای اهداف دشمنان و معاندان قدم برمی‌دارند.

 

امام جمعه شاندیز با تأکید بر حفظ هوشیاری و بصیرت از جانب مردم برای مقابله با فتنه انگیزی‌های دشمن، افزود: وعده دادن نامزدها باتوجه به امکانات و پتانسیل‌های داخلی کشور و بیان چشم اندازها ایرادی ندارد؛ اما ارائه وعده‌های توخالی و پوچ صحیح نیست.

 

وی جلوگیری از واردات اقلام غیر ضرور، مقابله با فساد اقتصادی، ایجاد اشتغال، راه اندازی کارخانه‌ها و ایجاد ثروت برای کشور را از مهمترین موارد مورد توجه نامزدها دانست و اظهار کرد: مطالبه گری مردم باید مبتنی بر موضع گیری‌ها باشد تا مشخص شود کدام کاندیدا تعلق به وابستگان خودش دارد، مستقل از دنیاطلبی است و تحت تأثیر مظاهر مادی دنیا قرار نمی‌گیرد؛ چراکه اهلیت داشتن برای این مسئولیت سنگین از داشتن توانایی مبارزه با فساد قابل تشخیص است.

 

انتهای پیام/