به گزارش صبح توس؛ صبح امروز تعدادی از دوستداران محیط زیست خلیل‌آباد در اقدامی هماهنگ و خودجوش اقدام به پاک‌سازی پارک جنگلی این شهرستان کردند.

 

در این مراسم تعداد 20 نفر از دوستداران محیط زیست با همراهی و مشارکت شهرداری خلیل‌آباد و اداره حفاظت محیط زیست شهرستان حضور داشتند.

 

محمد مظلوم پناه، رئیس اداره حفاظت محیط زیست خلیل‌آباد در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس، در حاشیه برگزاری این مراسم اظهار کرد: در نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران حفظ و صيانت از محيط زيست از جايگاه ویژه‌ای برخوردار است.

 

 وی بابیان اینکه هرگونه فعالیتی که باعث آلودگی و تخریب محیط زیست شود بر اساس اصل 50 قانون اساسی ممنوع است، خاطرنشان کرد: آیات و روایات متعددی در خصوص اهمیت حفظ محیط زیست وجود دارد.

 

مظلوم پناه همچنین ادامه داد: بر اساس سیاست‌های کلی محیط زیست ابلاغی توسط مقام معظم رهبری، مشارکت کلیه اقشار جامعه در حفظ محیط زیست لازم و ضروری است.

 

وی بابیان اینکه چنانچه خواسته باشيم محيط زيست حفظ شود لازم است همه شهروندان، احساس مسئوليت و در اين زمينه مشاركت کنند، تصریح کرد: سعي كنيم زباله كمتري توليد كنيم، زباله‌ها را در منزل و محل كار تفكيك و جداسازي كنيم و هنگام خريد حتماً از کیسه‌های پارچه‌ای بهره گیریم.

 

رئیس اداره حفاظت محیط زیست خلیل‌آباد با اشاره به فصل زادوولد وحوش بیان کرد: با توجه به اينكه بهار فصل تخم‌گذاری و جوجه آوري پرندگان و فصل زادوولد وحوش است همشهریان در صورت حضور در محیط زیست از دست زدن و برداشت تخم پرندگان و نوزادان وحوش پرهيز کنند.

 

وی در پایان تأکید کرد: همشهریان گرامی در صورت مشاهده تخلفات شكار و صيد مراتب را به پاسگاه‌های انتظامي یا اداره حفاظت محيط زيست شهرستان به شماره 57725764 و 09158236196 گزارش کنند.

انتهای پیام/