به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام علیرضا ارژنگ، امام جمعه سرخس روز گذشته در مراسم تقدیر از جمعی از کارگران پالایش گاز شهید هاشمی نژاد سرخس، اظهار کرد: کارگران فعال در واحدهای صنعتی کشور امروز نقش بسزایی در تقویت تولید داخلی دارند.

 

وی تصریح کرد: چنانچه امروز جامعه کار و کارگری همراه با خلاقیت و ابتکار نباشد و به آنچه داریم بسنده کنیم، گرفتار رکود شده‌ایم، بنابراین باید به فناوری روز توجه کرده و استعداد ایرانی را به‌کارگیری کنیم تا شاهد شکوفایی اقتصاد ملی همراه با تولید داخل باشیم.

 

وی به نقش کارگر در حمایت از تولید داخل اشاره و بیان کرد: زمانی که در صنعت کالای باکیفیت تولید شود مشتریان و خریداران ترغیب به خرید کالای ایرانی می‌شوند.

 

امام‌جمعه سرخس توجه به وضعیت معیشتی کارگران را خواستار شد و گفت: مدیران و دولت‌مردان چنانچه می‌خواهند کارگران در صنعت خلاقیت و ابتکار عمل در تولیدات داخلی داشته باشند، باید به وضعیت معیشتی کارگران توجه کنند، به‌هرحال امروز در صنعت نفت و گاز شاهد پیشرفت‌های شگرفی هستیم و نقش کارگران را باید بر اساس پایه تولید نگاه کنیم.

 

حجت الاسلام ارژنگ تأکید کرد: چنانچه بخواهیم شاهد تقویت تولید داخل باشیم و به تأکیدات مقام معظم رهبری در حوزه خودکفایی و توجه به صنایع داخلی دست یابیم باید به کارگران توجه ویژه شود.

انتهای پیام/