به گزارش خبرنگار صبح توس؛ محمد رضا اکبری رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان طرقبه شاندیز با اعلام حدود بیش از 3 هزار کتاب خوان در شهرستان گفت: پیگیری عدم اجرای مصوبه کتابخانه سیار روستایی از سال گذشته و جلسه با شهرداران در درستور کار است.

 

وی اظهار کرد: سال گذشته از 600 میلیون تومان مبلغ از محل نیم درصد شهرداری‌ها حدود 68 میلیون تومان آن پرداخت شده که فاصله زیادی دارد و متأسفانه برای دریافت نیم درصد کتابخانه‌ها با شهرداری مشکلاتی داریم که دلیل آن روشن نیست و پیگیری‌ها نتیجه بخش نبوده است.

 

رئیس اداره کتابخانه های عمومی طرقبه شاندیز با اشاره به عدم حضور شهرداران در جلسه انجمن کتابخانه ها افزود: بر اساس قانون نیم درصد کتابخانه‌ها از محل درآمدهای شهرداری، اگر مبالغ توسط شهرداری ها پرداخت می‌شد، کتابخانه سیار روستایی طرقبه شاندیز راه اندازی می شد و 6 روستا پوشش داده می شد.

 

وی با اشاره به مشکل بودجه در ادامه برنامه ها و تجهیز کتابخانه‌های روستایی گفت: شهرداری‌ها حق کتابخانه ها را کامل پرداخت نمی‌کنند لذا به عنوان مثال طرح کتابخانه سیار روستایی از سال گذشته با حدود 150 میلیون تومان هزینه ناتمام مانده است.

 

اکبری با بیان اینکه بودجه کتابخانه های سیار و مشارکتی و تجهیز آن امسال نسبت به کل درآمدها بیش از 700 میلیون تومان است تصریح کرد: اگر سهم نیم درصد شهرداری‌ها محقق شود برنامه‌های مربوطه کتابخانه‌های شهرستان اجرایی می‌شود.

 

وی افزود: با تجهیز کتابخانه های کودک شاندیز و طرقبه و همچنین برنامه‌های قصه‌گویی، نقاشی، استقبال کودکان و نوجوان از کتاب بیشتر و آمار کتاب‌خوانان کودک شهرستان افزایش داشته است.

 

رئیس اداره کتابخانه های عمومی طرقبه شاندیز ضمن تأکید بر سرمایه گذاری فرهنگی درازمدت در مورد کودکان علاقه‌مند به کتاب و کتاب‌خوان گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی به منظور آشنایی با سیره امام رضا(ع) در سطح کشوری است که تا اواخر خردادماه در گروه‌های سنی ادامه دارد لذا کتاب های مختلف معرفی شده که می‌توانند در سنین مختلف کودک و نوجوان در این مسابقات شرکت کنند.

انتهای پیام/