به گزارش صبح توس؛ باحضور وزیر بهداشت چند طرح به صورت ویدئو کنفرانس در سبزوار افتتاح شد.

 

علیرضا مسلم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در این مراسم گفت: در این مراسم بلوک پردیس علوم پزشکی، مرکز آزمون مهارت‌های بالینی، بخش سی تی اسکن، روانپزشکی، پزشکی هسته‌ای بیمارستان واسعی، بخش اورژانس، جراحی اعصاب بیمارستان امداد شهید دکتر بهشتی، آنژیوپلاستی و آنژیوگرافی، سی تی اسکن بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی حشمتیه و مرکز خدمات جامع سلامت شهری جعفرآباد، بهره‌برداری شد.

 

وی همچنین درادامه بیان داشت: خانه بهداشت روستایی و دو مرکز خدمات جامع سلامت در شهرستان‌های سبزوار، جوین، خوشاب و داورزن از دیگر پروژه‌هایی بود که دراین مراسم افتتاح شد.

 

 مسلم با بیان اینکه طرح‌های بهداشتی و درمانی در مساحتی به وسعت 11 هزار و 360 متر مربع احداث و با 330 میلیارد ریال اعتبار احداث شده ادامه داد: بخش آنژیوگرافی وآنژیوپلاستی بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی حشمتیه در زیر بنای950 متر مربع با اعتباری بالغ بر 50 میلیارد ریال در اختیار همشهریان قرار گرفت.

 

مسلم درخصوص مشارکت  خیرین نیک اندیش در ساخت این مراکز بهداشتی  در مناطق محروم، اظهار کرد : از 14 خانه بهداشت، دو باب خانه بهداشت در روستاهای مزینان، نوده انقلاب از توابع شهرستان‌های داورزن و خوشاب در زمینی به وسعت هرکدام 150 متر و اعتباری بالغ بر سه میلیارد ریال با مشارکت خیرین تهیه و ساخته شده است.

 

انتهای پیام/