به گزارش صبح توس؛ مجتبی مزروعی صبح امروز در نشست شورای اداری شهرستان خلیل‌آباد اظهار داشت: دولت‌ها زمانی می‌توانند توسعه را رقم بزنند که نگاه آن‌ها به قشر ضعیف جامعه باشد.

وی بابیان اینکه اگر قشر ضعیف ارتقاء پیدا کرد قطعاً توسعه رخ می‌دهد، خاطرنشان کرد: همیشه کشاورزی متأثر از سیاست‌های خصمانه ابرقدرت‌ها بوده است.

مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان رضوی نماد بخش کشاورزی را گندم دانست و تصریح کرد: نتیجه توجه به بخش کشاورزی در میزان تولید محصولات استراتژیک است و باقی تولیدات تحت‌الشعاع این بخش قرار می‌گیرند.

وی همچنین اذعان کرد: کمترین میزان بیکاری، مهاجرت و چالش‌های اجتماعی در شهرستان خلیل‌آباد وجود دارد و این به‌واسطه وجود بخش کشاورزی در این شهرستان است.

مزروعی در ادامه بابیان اینکه تولید به ابزار نیاز دارد و تا زمانی که لوازم و ابزار کشاورزی نباشد نمی‌توان به تولید بیشتر امید داشت، عنوان کرد: نهاده‌های کشاورزی امروزه به‌سختی از هلند و باکیفیت بسیار خوبی تهیه می‌شود.

وی از اختصاص 50 میلیارد تومان برای آبیاری تحت‌فشار استان خبر داد و تأکید کرد: 4 هزار کیلومتر باید در سطح استان لوله‌گذاری آبیاری تحت‌فشار صورت بگیرد و تا به امروز 50 میلیارد تومان اعتبار این پروژه تخصیص پیداکرده است.

این مقام مسئول حمایت از بخش کشاورزی در جهت توسعه و اشتغال را لازم و ضروری دانست و بیان کرد: باید بتوانیم خود را به بازارهای جهانی وصل کنیم و با فروش محصول کشاورزی منطقه گامی مؤثر در جهت رونق‌بخش کشاورزی برداشت.

وی همچنین در پایان بابیان اینکه قطعاً یارانه کشمش به کشاورزان پرداخت می‌شود، خاطرنشان کرد: با سهام‌دار کردن کشاورزان می‌توان با یارانه کشمش یک کارخانه کشمش در منطقه برپا کرد.

انتهای پیام/