به گزارش صبح توس؛ مجتبی شاکری صبح امروز در همایش پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در شهرستان خلیل آباد اظهار کرد: ارتقاء سطح آگاهی افراد جامعه درباره آسیب‌های اجتماعی یکی از اولویت‌های شهرستان محسوب می‌شود.

 

وی بابیان اینکه تربیت صحیح فرزندان موضوعی است که از آن غافل شده‌ایم، خاطرنشان کرد: برخی افراد آن‌قدر درگیر کارهای اقتصادی و کشاورزی شده‌اند که متأسفانه از تربیت فرزند خود غفلت کرده‌اند.

 

فرماندار خلیل‌آباد ازدواج‌های نابهنگام و زودهنگام را از عوامل اصلی طلاق دانست و تصریح کرد: عدم آگاهی از پیامدهای ازدواج نابهنگام و زودهنگام باعث تن دادن به این‌گونه ازدواج‌ها می‌شود.

 

وی همچنین بابیان اینکه ازدواج باید بامطالعه و آگاهی باشد، ادامه داد: آمار طلاق به‌واسطه استفاده نادرست از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی و همچنین اعتیاد به مواد مخدر در حال افزایش است و با آگاه‌سازی می‌توان این آسیب‌ها را کاهش داد.

 

اعتیاد به مواد مخدر ام‌الفساد مشکلات اجتماعی جامعه است

 

شاکری اعتیاد به مواد مخدر را ام‌الفساد مشکلات اجتماعی جامعه دانست و بیان کرد: جوانان که باید در عرصه کار و فعالیت مشغول باشند متأسفانه در دام اعتیاد به مواد مخدر گرفتار می‌شوند و راه برون‌رفت از این بلای خانمان‌سوز را برای خود دشوار می‌کنند.

 

وی در ادامه عنوان کرد: با برگزاری کارگاه‌های آموزشی و استفاده از مدرسین کارآزموده و مجرب سعی در افزایش سطح آگاهی خانواده‌ها در سطح شهرستان داریم.

 

این مقام مسئول تقویت باورهای دینی جوانان و نوجوانان را لازم و ضروری دانست و ابراز کرد: اعتیاد به مواد مخدر در کمین فرزندان به‌ویژه جوانان و نوجوانان است و خانواده‌ها باید این موضوع را جدی بگیرند و بدانند که تقویت باورهای دینی می‌تواند افراد را در مقابل آسیب‌های اجتماعی بیمه کنند.

 

وی با تأکید بر اینکه عدم نظارت بر فرزندان باعث گرفتار شدن در دام اعتیاد می‌شود، بیان کرد: فرزندان سرمایه‌های اجتماعی خانواده‌ها هستند و هیچ سرمایه‌ای بالاتر از این نیست.

 

شاکری بابیان اینکه اعتیاد به مواد مخدر بلای مصیبت باری است که گریبان خانواده‌ها را گرفته است، تأکید کرد: دشمن به دنبال تضعیف باورهای دینی جوانان و نوجوانان و گرفتار کردن آنان در دام مواد مخدر است.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: شهدا جان خود را برای دفاع از این مرزوبوم فدا کردند تا کشور امنیت داشته باشد این در حالی است که اعتیاد به مواد مخدر امنیت یک کشور را به خطر می‌اندازد.

استفاده از شبکه‌های ماهواره‌ای و اجتماعی آسیب‌های اجتماعی را به دنبال دارد

 

حسین اسماعیلی ثانی، رئیس بهزیستی خلیل آباد در این مراسم اظهار کرد: فقر و رفاه مالی زیاد باعث سوق دادن جوانان به سمت اعتیاد می‌شود.

 

وی با اشاره به دیگر عوامل اعتیاد، خاطرنشان کرد: بیکاری، بحران اقتصادی، سودجویی در خریدوفروش مواد مخدر، عوامل فرهنگی، عدم آگاهی به مسائل اجتماعی، عدم مسئولیت‌پذیری خانواده‌ها، پایین بودن فرهنگ مطالعه، عدم آگاهی از مضرات مواد مخدر، تهاجم فرهنگی وغیره از عوامل اعتیاد به مواد مخدر است.

 

رئیس بهزیستی خلیل‌آباد بابیان اینکه شبکه‌های ماهواره‌ای و اجتماعی نیز باعث بروز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی می‌شود، تصریح کرد: نظارت والدین بر فرزندان، آموختن روش‌های زندگی ساده به فرزندان، دوستی و ارتباط نزدیک با فرزندان می‌تواند از گرفتار شدن فرزندان در دام اعتیاد جلوگیری کند.

انتهای پیام/