به گزارش صبح توس؛ مجتبی شاکری ظهر امروز در همایش آموزشی آفات پسته و راه‌حل‌های مبارزه با آن در بخش ششطراز اظهار داشت: هر شخصی در هر جایگاهی به آموزش نیازمند است و کشاورزان نیز از این موضوع جدا نیستند.

وی بابیان اینکه بلایا و مسائلی که در کمین کشاورزان قرارگرفته باید به کشاورزان اطلاع‌رسانی شود، خاطرنشان کرد: تغییر رویکرد حوزه کشاورزی در چند ماه اخیر نیز در دستور کار جهاد کشاورزی شهرستان قرارگرفته است.

فرماندار خلیل‌آباد با تأکید بر اینکه هیچ موضوعی مهم‌تر از کشاورزی در شهرستان خلیل‌آباد وجود ندارد، تصریح کرد: محل کار کارشناس کشاورزی پشت میز و صندلی نشستن نیست بلکه این کارشناسان باید در عرصه میدانی حضورداشته باشند.

وی بابیان اینکه آب یک امانت در دست کشاورز امروز است که باید این را به آیندگان تحویل دهد، اذعان کرد: با مشکل بحران آب در منطقه دست‌وپنجه نرم می‌کنیم و سالانه بیش از ۱ متر از آب‌های زیرزمینی افت می‌کند که در صورت استفاده بی‌رویه از آب کشاورزی منطقه با تهدیدات جدی روبرو می‌شود.

شاکری با اشاره به اینکه دنیا به دنبال محصول ارگانیک و سالم است، عنوان کرد: کشاورزان نیز باید در استفاده از کود و سموم حتماً با کارشناسان مجاز کشاورزی مشورت کنند.

وی در پایان بیان کرد: کارگاه‌های آموزشی که برای کشاورزان برگزار می‌شود می‌تواند گامی مؤثر درراه رسیدن به محصولی سالم و ارگانیک باشد.

انتهای پیام/