به گزارش صبح توس؛ حسین ابراهیمی کردیانی فرماندار بجستان پیش از ظهر امروز در همایش بزرگ تجلیلی از فرهنگیان شهرستان بجستان که در سالن پوریای ولی شهر بجستان برگزار شد ضمن اشاره به جایگاه والای معلمان اظهار کرد: همان‌گونه که در دین مبین اسلام بدان اشاره‌شده است معلم از جایگاه والایی برخوردار است، خداوند در نزول اولین آیه به قلب پیامبر خودش را معلم معرفی کرد اینجاست که ما به اهمیت این شغل پیامبرگونه پی می‌بریم و باید ما و خود معلمین قدر این جایگاه و منزلت را بدانیم.

 

وی افزود: پیامبر و ائمه هادیان نقش معلمی هستند و سعادتی و افتخاری بالاتر از این مداد و جایگاه پرارزش و نورانی پسوند نام شما معلمین نیست و این ارزش و مقام را به همه شما تبریک میگوییم.

 

 فرماندار بجستان معلمی را غیرقابل مقایسه با مادیات دانست و تصریح کرد: جایگاه معلمی را نمی‌شود با مادیات معامله کرد، این جایگاه آغشته با عشق و هنر است و توأم با اوصاف الهی است.

 

ابراهیمی همه خدمت گذاران این نظام را مدیون ازخودگذشتگی معلمین دانست و اذعان کرد: ما امروز به برکت زحمات معلمین بر منصب نشستیم و این خود حاصل دسترنج شما است و بدون وجود شما هرگز محقق نمی‌شد.

 

رئیس شورای آموزش‌وپرورش بجستان انسان را امانتی در اختیار معلم دانست و عنوان کرد: اگر به دنبال توسعه، اقتصاد، پیشرفت، صلح و ثبات، مدیریت قوی، جامعه پررونق، دنیا و آخرت هستیم باید برگردیم به سراغ معلم که زمینه مهیا شدن همه این‌ها در دستان توانمند معلمان است.

 

وی ادامه داد: اگر معلم می‌خواهید نقش معلمی خود را خوب ایفا کنند باید با خلوص و تقوا پا در این راه بگذارد تا بتواند جامعه‌ای صالح پرورش دهند اگر جامعه به سمت غلط کشیده شود بازهم به جامعه آموزشی برمی‌گردد.

 

فرماندار بجستان خاطرنشان کرد: معلم زمینه تعقل و تفکر را پایه‌گذاری می‌کند، جایگاه معلم در پیروزی انقلاب اسلامی مشهود است تا جایی که بیش از 25 درصد جامعه فرهنگیان ما عضو ایثارگران، شهدا و یا از خانواده‌های این رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و انقلاب هستند.

 

در پایان این همایش فرماندار بجستان به دستاوردهای دولت اشاره کرد و از افزایش 100 درصدی حقوق معلمین گفت که بعد از اعلام افزایش 100 درصدی، هم همه، سالن را فراگرفت و نشانگر این بود که کمی معلمین از این آمار تعجب کرده بودند.

 

انتهای پیام/