به گزارش خبرنگارصبح توس؛ نزدیک به یک هفته به تبلیغات قانونی کاندیداهای شورای شهر مانده؛ اما کافی است در خیابان‌های شهر راه بروید؛ خواهید دید که منع قانونی تبلیغات هیچ اثری برای نامزدها تازه وارد به عرصه انتخابات و یا برخی از اعضایی عضو شورا دوره پنجم نداشته و هرکدام با فعالیت‌هایی مثال زدنی اقدام به تبلیغات به روش‌های مختلف می‌کنند.

 

کارت ویزیت، تراکت، بنر، دیوار نویسی، آسفالت نویسی گرفته تا بازگشایی رسمی ستادهای انتخاباتی با شعارهایی دهان پرکن و درراستای اصلاح وضع موجود !.

 

چند روز پیش و در جلسه توجیهی کاندیداها، داداستان و فرماندار شهر خبر از شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات کاندیداها داده بودند و همچنین فرماندار سبزوار در گفت و گویی با خبرنگار ما از تشکیل دو تا سه مورد پرونده برای رسیدگی به تخلفات خبر داد.

 

همچنین گفتنی است در راستای مبارزه با این تخلفات فرماندار، فرمانده نیروی انتظامی و شهردار به عنوان سه رکن مبارزه با تخلفات انتخاباتی، اقدام به پیاده روی در خیابان‌های اصلی شهر و نظارت مستقیم بر تخلفات کردند.

 

با این وجود باید دید تبلیغات کاندیداهای شواری شهر قبل از موعد مقرر به اشکال مختلف نظیر چاپ پوستر و نصب در انظار و پخش کارت ویزیت با عنوان رای ما  در دایره تخلفات می‌گنج؟!..

 

اما نکته مهمی که کمی احساس تاسف و تاثرمان را قلقلک می‌دهد این موضوع است که رقبای اصلی در انتخابات شورای شهر برای عقب نماندن از قافله تبلیغات، قانون شکنی را بر اخلاق انتخاباتی ترجیح داده و تبلیغات خود  را آغاز کرده‌اند و در آینده‌ای نچندان دور داد سخن خواهند داد که برابر قانون باید اینگونه رفتار شود(!)، آنجا است که ما یا باید دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس را.

انتهای پیام/