امین الله مظلوم در گفت و گو با خبرنگار صبح توس؛ با بیان اینکه در طی یک سال گذشته 13میلیارد و  340میلیون ریال وام اشتغالزایی به بسیجیان سبزواری اعطا شده است، اظهار کرد: 81 نفر از بسیجیان موفق به دریافت این تسهیلات شده و در طرح‌های اقتصاد مقاومتی هزینه کرده‌اند.

 

وی با اشاره به اینکه هدف از اعطای  وام‌ها و اجرای طرح‌ها، ایجاد اشتغال در زمینه اقتصاد مقاومتی و تکیه برتوان داخلی است، تصریح کرد: بیش از 70 درصد از این تسهیلات در مناطق روستایی و با هدف توسعه عدالت هزینه شده است.

 

مظلوم در ادامه با بیان اینکه یکی از مهمترین دغدغه‌های حوزه بسیج سازندگی ایجاد اشتغال در روستاها و نگاه ویژه به توسعه این مناطق است، تاکید کرد: جلوگیری از مهاجرت روستائیان و استفاده از ظرفیت‌های موجود با در نظر گرفتن نیازهای منطقه از جمله اهدافی است که با این اقدامات میسر خواهد شد.

 

فرمانده سپاه ناحیه سبزوار با اشاره به اشتغالزایی بیش از  200نفر از طریق دریافت تسهیلات به صورت مستقیم، عنوان کرد: راه اندازی کارگاه‌های کوچک و واحدهای صنایع تبدیلی و بسته بندی گامی موثر در تحقق شعار اقتصاد مقاومتی با تکیه برتوان بومی خواهد بود.

 

وی با بیان اینکه در نظر گرفتن مزیت‌های شهرستان در خصوص اعطای تسهیلات به متقاضیان از جمله تمهیدات در نظر گرفته شده برای بازدهی هرچه بیشتر پس از اجرایی شدن طرح‌ها بود، تاکید کرد: طرح‌های اجرای گلخانه تولید و پرورش گل محمدی با توجه به بحث کمبود آب و مزیت کم آب طلب بودن، شرایط مناسبی را برای تولید کنندگان ایجاد کرده است.

 

انتهای پیام