به گزارش خبرنگار صبح توس؛ علی رستمی، فرماندار تربت جام ظهر امروز در همایش تجلیل از شوراهای بخش‌های نصرآباد و مرکزی این شهرستان که در سالن تربیت برگزار شد، با اشاره به کارکرد شوراهای اسلامی به عنوان یک سازمان اجتماعی عنوان کرد: توسعه اجتماعی، فرهنگی و اقتصاد در جامعه نباشد امنیت ملی به خطر بیاندازد و جریان‌های مردمی همان گونه که شوروی با آن همه قدرت نظامی و تسلیحاتی را از بین برد در کمین جامعه بی‌اخلاق است.

 

وی ادامه داد: جامعه‌ای که به لحاظ فرهنگی و اجتماعی عناصر هویت بخش آن ضعیف باشد قوام و دوام ندارد و کارایی شوراها تقویت روحیه اخلاق است؛ چراکه امکانات روزی به همه خواهد رسید.

 

رستمی خاطر نشان کرد: شورای اسلامی به عنوان حلقه اتصال مردم و مسئولان باید معدل اخلاق مداری، صبوری، بردباری و واقع بینی باشند و در کنار افزایش کار کردهای عمرانی، اخلاق را فراموش نکنند و نگاهشان مردمی باشد.

 

وی با اشاره به فضای پر نشاط انتخابات، عنوان داشت: امروز تغییر سبک زندگی، سطح توقع جامعه را بالا برده است و کف خواسته‌های مردم شعارهای نامزدها شده است شوراها باید افکار عمومی را به سمت عقلانیت ببرند و خواسته‌ها را به اندازه توان دولت‌ها منطبق کنند.

 

فرماندار تربت جام یادآور شد: نماینده دولت تنها مسئول پیگیری خواسته‌های رده‌های بالاتر خویش نیست، بلکه باید نگاهش به موضوعات تقویت حاکمیت باشد، دولت‌ها می‌آیند و می‌روند.

 

رستمی با اشاره به این مطلب که عملکرد همه دولت‌ها متعلق به نظام اسلامی است، اضافه کرد: همه به اندازه توان خود کشور را به سمت توسعه هدایت کرده‌اند؛ هیچگاه توسعه با نگاه‌های سیاسی، جناحی، مذهبی و غیره تحقق نیافته است.

 

وی با انتقاد از عملکرد بعضی از افراد در جامعه، عنوان داشت: بالابردن سطح توقع خدمات برای مردم، منجر به وابستگی مردم به دولت می‌شود. امروز مردم برای مسدود شدن راه قنات که منبع درآمدشان است منتظر کمک دولت می‌شوند و این در حالی است که این قنات‌ها صدها سال توسط مردم حفاظت و بازسازی شده است.

 

فرماندار تاکید کرد: فردی که تزریق ناامیدی در منطقه می‌کند خیرخواه مردم نیست و همه باید مراقب رفتار، کردار و عملکرد مان باشیم و طوری صحبت نکنیم که گویی در منطقه کاری نشده است.

 

رستمی خاطرنشان کرد: نظام اسلامی بر پایه خون هزاران شهید بنا شده است و هر فرد، در هر دولتی که خدمت می‌کند باید خط قرمزهای نظام را رعایت کند و منافع ملی را در نظر بگیرد.

 

وی یادآورشد: بی انصافی، ناجوانمردی وسیاه نمایی بزرگترین درد جامعه است و راه برون رفت آن نگاه یکسان و بدون نگاه‌های مذهبی، قومی و طایفه‌ای به همه شهروندان است.

 

در این مراسم بخشداران مرکزی و نصرآباد گزارشی از وضعیت عملکرد شوراهای اسلامی ارائه کردند و در پایان لوح سپاس و هدایای نقدی به اعضای شورای اسلامی روستاها تقدیم شد.