به گزارش خبرنگار صبح توس؛ جلیل رحیمی ،نماینده مردم تربت جام در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز در همایش تجلیل از شوراهای بخش نصرآباد و مرکزی این شهرستان که در سالن تربیت برگزار شد، به وضعیت نامناسب روستاها اشاره کرد و ضمن تاکید بر این موضوع که هزینه زندگی در روستاها افزایش و درآمدها کاهش یافته است، گفت: متاسفانه نتوانستیم مردم را در روستاها نگاه داریم به طوری که برخی از روستاها در حال تخلیه شدن هستند که این امر موجب افزایش حاشیه نشینی در شهرها شده است.

 

وی با اشاره به گفته امام حسین(ع) که"اگر دین ندارید آزاده مرد باشید"، بیان داشت: با پیروی از فرمایش امام حسین می‌آموزیم که برای خدا و مردم صادقانه کار کنیم.

 

رحیمی با اشاره به شهرستان شدن صالح آباد اعلام کرد: برای شهرستان شدن بخش صالح آباد، منتظر نظر دولت بعد از انتخابات هستیم.

 

این نماینده مجلس با ابراز گلایه از دولت، افزود: بعضی از مدیران شهرستان شایسته خدمت در این دولت را نداشتند که توانستیم تعدادی از معاونان را در آموزش و پرورش و دیگر ادارات تغییر دهیم که البته هنوز هم باید تغییرات دیگری انجام شود.

 

الگوی ساخت و ساز مسکن در روستا به درستی برای مردم آشکار نشده است

 

رحیمی با اشاره به مشکلات روستائیان تصریح کرد: الگوی ساخت و ساز مسکن در روستا به درستی برای مردم آشکار نشده است و شاهد ساخت سازی‌های غیر اصولی در هر کجا که خواسته‌اند هستیم که این موضوع خدمت رسانی را با مشکل مواجهه کرده است.

 

وی با اشاره به اختصاص ۱/۵ میلیارد دلار از صندق توسعه ملی برای آبادانی روستا، گفت: مسئولان در ارتباط ساخت وساز روستایی و توسعه حریم، به موقع تصمیم گیری نکردند به همین منظور طرح واگذاری زمین برای ساخت مسکن در مجلس در دستور کار قرار دارد تا براساس نیاز مردم زمین رایگان تحویل شود.

 

نماینده تربت جام در مجلس شورای اسلامی با اشاره نیازمندی‌های روستائیان، خاطرنشان کرد: توسعه روستاها بدون در نظر گرفتن شغل و افزایش درآمد مردم امکان پذیر نیست و لازم است توجه بیشتری به این قشر شود.

 

رحیمی در ادامه با اشاره به مراحل پایانی طرح کاهش اعدام مواد مخدر، یادآور شد: جمهوری اسلامی نشان داده است که در اجرای قانون جدی است.

 

وی با اشاره به جلسات برای حل پروژه سیمان تربت جام، عنوان کرد: ۶۰ میلیارد اعتبار برای پروژه سیمان که قرار بود ۴۰ ماهه افتتاح شود و ۱۰۰ ماه به تاخیر افتاد است نیاز است که از طریق وام پروژه در چند ماه آینده تامین خواهد شد.

 

نماینده بیکار نیست که به دنبال حل مشکل کارخانه‌ها باشد!

 

نماینده تربت جام در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به این نکته که نماینده بیکار نیست دنبال حل مشکلات کارخانه‌ها باشد، گفت: چنانچه صنعتگران مشکلی دارند باید درخواست ارائه کنند؛ اما مجموعه صنایع منطقه تاکنون برای حل مشکلات خود هیچ درخواستی به نماینده ندادند، به طور حتم آمادگی برای رفع مشکل هر طرح صنعتی که نیاز به کمک داشته باشد، وجود دارد، البته هیچ عنوان از طرح فاقد توجیه اقتصادی حمایت نخواهیم کرد.

 

وی ببه انتقاد از صناییع شهرستان پرداخت و بیان داشت: صنایعی که هیات مدیره آن شناخته شده نیست و نماینده اطلاعی از برنامه آنها ندارد، توقع نداشته باشند برایشان کاری انجام شود.

انتهای پیام/