حسن محرابی در گفت و گو با خبرنگارصبح توس؛ با بیان اینکه کاهش یک مقطع در دوره متوسطه و افزدون آن به دوره ابتدایی مشکلاتی را در ساماندهی معلمین و کلاس‌ها ایجاد کرده، اظهار کرد: این تغییرات بدون توجه به ساختار موجود و عدم ریل گذاری مناسب صورت گرفته است.

 

وی با بیان اینکه اضافه شدن یه مقطع در دوره ابتدایی کمبود شدید فضای آموزشی در این دوره را موجب شده است، گفت: این تغییرات همچنین سبب شد تا مازاد نیرو در دوره متوسطه به وجود آید.

 

محرابی با اشاره اینکه در حال حاضر 160نفر  از معلمین در دوره متوسطه به عنوان نیروی مازاد هستند، تصریح کرد: به همین تعداد نیرو در دوره ابتدایی نیازمند تامین معلم هستیم که با شیوه‌های مختلف اقدام به تامین آنها کرده‌ایم.

 

مدیر آموزش و پرورش سبزوار ادامه داد: یکی از روش‌ها، اجرای طرح خرید خدمت آموزشی در مدارس با حمایت‌های دولتی بوده که این مجوز را به مراکز داده تا با جذب نیرو آزاد کمبودها را جبران کنند.

 

وی همچنین با بیان اینکه تا سال 1400 تعداد بازنشتگان در سال به 630 نفر می‌رسد، بیان داشت: بازنشستگی آن تعداد معلم در سال زنگ هشدار را برای آموزش و پرورش به صدا درآورده و ما را با کمبود شدید نیرو مواجه خواهد کرد.

 

محرابی در ادامه با اشاره به اجرای طرح هدایت تحصیلی و ایجاد رغبت در بین دانش آموزان برای انتخاب رشته‌های فنی و کاردانش عنوان کرد: در این راستا اقدام به راه اندازی هنرستان جوار در شهرک صنعتی شده اس تا ت از این طریق صنعت شهرستان نیروهای مورد نیاز خود را از بین هنرجویان  تامین کنند.

 

مدیر آموزش و پرورش سبزوار در پایان با بیان اینکه 150 رشته فنی و حرفه ای و 40 رشته کاردانش در هنرستان‌های کشور تدریس می‌شود، یادآور شد: با توجه به مزیت‌ها  و صنایع موجود در سبزوار 20رشته فنی و 30 رشته کاردانش در سبزوار اقدام به پذیرش دانش آموز می‌کنند.

 

انتهای پیام/