به گزارش خبرنگار صبح توس؛  داغ شدن تنور انتخابات ریاست جمهوری و به طبع آن داغ تر شدن مناظرات زنده تلویزیونی بین شش نامزد این انتخابات باعث مطرح شدن برخی ادعاهایی می‌شود که باید به بوته تحلیل گذاشته شوند.

 

ادعاهایی که شاید علی رغم نادرست بودن و یا تکذیب آنها از طرف نهادهای مسئول، هیچوقت پیگیری حقوقی نشده و بیان کننده آن مورد بازخواست منطقی و قانونی قرار نمی‌گیرد.

 

دست اندازی به حریم امنیت ملی و ربط دادن ناکامی‌های گذشته به این عرصه حساس و شانه خالی کردن از زیر بار مسولیتِ ندانم کاری‌های گذشته شاید یکی از اصلی ترین ادعاهایی است که در مناظره دوم توسط حسن روحانی عنوان شد، اظهار نظری که برخواسته از ناشی گری و حرکت با چشم بسته در عرصه‌ای بود که دلسوزان نظام بارها نسبت به عواقب آن هشدارهای لازم را داده بودند.

 

"ناکامی برجام در اثر نمایش اقتدار موشکی"، این ادعایی بود که حسن روحانی در جواب منتقدان به برجام در برابر دیدگان میلیون ها بیننده تلویزیونی به زبان آورد و طبق رویه "هرچه بادا باد"های گذشته نه به ابعاد این حرف خویش فکر کرده است و نه برایش مهم است که برای یک رای بیشتر چه هزینه‌ای را بر پیکر نظام و دستاوردهای آن وارد می‌کند.

 

در حالی که برجامِ جوانمرگ، کشانده شدن طرف غربی به پای میز مذاکره را مدیون همین موشک‌های پنهان در قعر زمین می‌باشد حالا تحمیل کنندگان آن، ناکامی این قرارداد پر دردسر را متوجه همان نقطه قوت و پشتیبان هستند.

 

این چه منطقی است؟، پذیرش ناکامی و اعتراف به ندانم کاری آنقدر در بین مسئولان دولتی سخت و جانفرسا شده است که برای کاسبی چند رای بیشتر و حفظ پرستیژ ناجی نمایانه خود دست به هر کاری می‌زنند و از ناخن کشیدن به چهره فرزندان مظلوم و بی‌ادعایی که با کار شبانه روزی و انقلابی خواب را بر دشمن صهیونیست حرام کرده‌اند، هم ابایی ندارند؟.

 

آلزایمر هم نمی‌تواند انسان را به حدی فراموش کار سازد که ادعای "بی ربط بودن برجام به توان موشکی" را از یاد برده باشد، از طرفی این توافق تا چه اندازه می‌تواند ضعیف و قابل تفسیر به رای باشد که حتی دست دانشمندان این مرز و بوم را برای تقویت توان دفاعی خود می‌بندد.

 

این ادعا اوج ناشکری و کفران نعمت است و البته بازی در زمین دشمن و بازگشت از آرمان‌های امام و انقلاب و شاید هم آینده دیپلماسی خارجی دولت تدبیر و امید و دست گذاشتن روی توان موشکی اقتدار آفرین و بازطراحی بازی برجام برای آن را ترسیم می‌کند.

اسماعیل زمندی

انتهای پیام/